Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na východ Slovenska prichádza ďalší silný investor – skupina Bosch.  Skupina prostredníctvom svojej divízie Bosch Electrical Drives reaguje na rastúci dopyt a rozširuje výrobu pohonných jednotiek pre elektrické bicykle, tzv. Bosch eBike Systems.

„Som rád, že máme v dobe energetickej krízy pre Slovensko i dobré správy. Silný investor ako Bosch si vybral pre svoj ďalší rozvoj východné Slovensko. Verím, že bude dlhodobo pozitívne ovplyvňovať celý región, pričom ide o sektor výroby, ktorý aj z pohľadu udržateľnosti na Slovensku veľmi vítame,“ uviedol minister hospodárstva Karel Hirman.

Po preskúmaní rôznych možností sa skupina Bosch rozhodla zriadiť prevádzku v prenajatých priestoroch na východe Slovenska, pričom o konkrétnej lokalite sa rozhodne v krátkom čase. Okrem existujúcej infraštruktúry a prístupu ku kvalifikovaným zamestnancom je výhodou danej lokality aj blízkosť skupinového závodu pre komponenty v maďarskom Miškovci, ktorý je vzdialený približne 130 km. Začiatok produkcie, kde by malo nájsť pracovné miesta 400 zamestnancov, je naplánovaný na koniec roka 2023.

V závislosti od vývoja trhu Bosch plánuje zvážiť ďalšie rozširovanie svojich aktivít na východnom Slovensku, pričom o príslušných krokoch rokuje s Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky. O ďalších informáciách a podrobnostiach k investícii bude rezort hospodárstva včas informovať.

Značky: