Bratislavská Stará Tržnica a Slovenská filharmónia budú v týždni od 12 – 16.októbra hostiť svetovú špičku z oblasti startup. Luke Kowalski (vice-prezident Oracle) a Juha Christensen (spoluzakladateľ Symbianu, prezident Macromedia, vice-prezident Microsoft) vystúpia počas konferencie TechMatch Slovakia 2015, ktorú organizuje Slovak Business Agency (SBA).

TechMatch Slovakia 2015 je významné podujatie svetového charakteru, ktorého ambíciou je prepojiť popredné technologicky orientované startupy na globálnu korporátnu a investičnú sféru koncentrovanú predovšetkým v prostredí Silicon Valley, USA. Medzi spíkrami sa predstaví aj Luke Kowalski, vice-prezident Oracle, ktorý účastníkom poodhalí spôsoby, ako môžu začínajúce startupy zaujať veľké korporácie a začať spoločnú spoluprácu. Druhým spíkrom konferencie je Juha Christensen, ktorého mesačník Time vyhlásil za jedného z 25 najvplyvnejších Európanov v technológiách. Svoju kariéru zasvätil budovaniu digitálnych ekosystémov a jeho prednáška sa bude venovať téme „internet of things“, vízii prepojenia áut a internetu.

„Je nám nesmiernou cťou, že na našej konferencii vystúpia so svojimi prednáškami také svetové špičky, akými sú Luke Kowalski a Juha Christensen. Veríme, že budú pre účastníkov konferencie obohacujúcim prínosom, inšpiráciou a odovzdajú im množstvo informácií, ktoré zúčastnenej odbornej komunite pomôžu rásť,“ povedal generálny riaditeľ SBA Branislav Šafárik. „To najväčšie eso, meno hlavného spíkra prezradíme na tlačovej konferencii 2.októbra a je sa na čo tešiť,“ dodal Šafárik.

Luke Kowalski:

Je viceprezidentom korporátnej architektonickej skupiny v globálnej IT spoločnosti Oracle. V rámci spoločnosti napomáha s technologickou politikou, zaoberá sa priemyselnými štandardami, IT bezpečnosťou a vládnymi záležitosťami. Pracuje na korporátnom rozvoji a M&A integrácii. Má osobitný záujem na rozvoji ľudských faktorov a zaujíma sa o interface design.

Juha Christensen:

Je spoluzakladateľ Symbian, prezident Macromedia a Microsoft viceprezident. Je sériový podnikateľ s pozoruhodne výraznou stopou. Time Magazine ho vyhlásil za jedného z 25 najvplyvnejších Európanov v technológiách, svoju kariéru zasvätil budovaniu digitálnych ekosystémov.

Jeho skorší výskum v Dynamic Research viedol k spolu založeniu Symbian. Neskôr viedol skupinu, ktorá uviedla na trh Pocket PC a Smartphone od Microsoftu. Neskôr bol prezidentom v Macromedia a člen predstavenstva v Trolltech, tvorcovi Qt. Ako CEO CloudMade, p. Christensen vedie softvérovú spoločnosť Connected Car s významnými automobilovými značkami, mení spôsoby akými sú autá zostrojené, uvedené na trh, kupované a riadené.

Christensen vášnivo verí, že každý skvelý nápad si zaslúži úspech. Toto presvedčenie ho priviedlo k založeniu Cogniance, globálnej strategicko-technologickej firmy s 500 zamestnancami, ktorá pomáha viesť, financovať a rozvíjať skvelé nápady a meniť ich na veľké úspechy. Zároveň je chairmanom a členom predstavenstiev v spoločnostiach ako CloudMade, Cogniance, Pelican Imaging, Brandworkz, Buttonwood Financial a The Pad. 

 

Značky: