Jamie Oliver a gastronomická skupina Zsidai otvorili v Budapešti prvú reštauráciu Jamie’s Italian v strednej a východnej Európe.

Reštaurácia Jamie’s Italian, ktorá vznikla na základe spolupráce Jamieho Olivera a jeho talianskeho mentora, šéfkuchára Gennara Contalda, propaguje jednoduchú a neviazanú taliansku kuchyňu a po celom svete si získala priazeň miliónov ľudí vďaka kvalitným, jednoduchým, ľahkým a cenovo dostupným jedlám a priateľskej atmosfére.

Obľúbené talianske jedlá sa v reštaurácii Jamie’s Italian pripravujú z najdôkladnejšie vyberaných surovín, ktorých vysokú kvalitu, naturalizmus, udržateľnosť ako aj etický pôvod – vrátane pôvodu zabezpečujúceho vhodné zaobchádzanie so zvieratami – garantuje vlastný interný a prísny systém a kontrola. Budapeštianska reštaurácia Jamie’s Italian pracuje s najlepšími surovinami z Talianska a regiónu: reštaurácia si vyhradila pre výber dodávateľov a pestovateľov viac než 10 mesiacov. Vo výbere sa vo väčšine prípadov priklonili k partnerom prevádzkujúcim voľný chov a pestovanie alebo bio pestovanie, keďže len tí vyhoveli prísnym medzinárodným predpisom.

P90221618_lowRes_jamie-s-italian-open_web2016_3_nowat

Na základe receptov vyskúšaných a otestovaných v Jamie’s Italian sa do menu dostávajú fantastické, tradičné jedlá s autentickými koreňmi, ktoré vytvoril Jamie spolu s Gennarom. V tejto jedinečnej talianskej reštaurácii čaká na hostí okrem každodenne čerstvo pripravovaných cestovín aj zážitková kuchyňa a dych vyrážajúca terasa.

„Veľmi sa teším pri predstave, že v Maďarsku otvárame reštauráciu Jamie’s Italian. Budapešť je prekrásne mesto so stále sa rozširujúcim výberom reštaurácií – neviem sa dočkať, kedy budem aj ja súčasťou tohto diania. V Jamie’s Italian budeme ponúkať jednoduché talianske jedlá s dobrým pomerom ceny a kvality z najkvalitnejších surovín. Som si istý, že budapeštianska reštaurácia bude fantastickým prvkom našej neustále sa rozrastajúcej rodiny Jamie’s Italian,“ povedal Jamie Oliver pri otvorení svojej reštaurácie.

Pred oficiálnym otvorením 20. mája už reštaurácia fungovala v testovacej prevádzke a tak mohli hostia, ktorých pozvala gastronomická skupina Zsidai, vyskúšať modernú taliansku kuchyňu medzi prvými. MINI sa do tzv. obdobia soft-openingu zapojilo taktiež ako britská značka mladistvej a výraznej identity, keď pre hostí reštaurácie ponúklo službu MINI Drive Me Home. Po obede alebo večeri v reštaurácii čakalo na hostí 10 modelov MINI Clubman, 5-dverových MINI, resp. Countryman, pričom mnohí hostia s radosťou využili túto službu.

P90221619_lowRes_jamie-s-italian-open_web2016_3_nowat

„Klasické MINI, ktoré debutovalo v roku 1959 a jeho ďalšie generácie, ktoré sa od roku 2001 objavujú už pod záštitou BMW Group, vynikajúco reprezentujú energický, mladistvý britský štýl. Vozidlo sa vždy sústreďovalo na podstatu, na najlepší zážitok z jazdy a na čo najindividuálnejší štýl. Myslíme si, že podobne ako MINI, aj Jamie Oliver bude v Maďarsku predstavovať podobné hodnoty, čiže stretnutie dvoch originálnych britských značiek znamenalo aj pre nás zaujímavú príležitosť. Iniciatíva sa skončila obrovským úspechom, vedenie Jamie’s Italian a my sami sme dostali veľmi veľa pozitívnych spätných väzieb. Za posledných 15 rokov sa aj z MINI stalo vyspelé vozidlo, jeho štýl je čistejší, charakter sa stal uvoľnenejším ale aj uvedomelejším. Model Clubman, ktorý sme predstavili koncom minulého roka, sa otvára aj úplne iným cieľovým skupinám v prémiovej kategórii. Veľmi nás teda teší, že aj hostia Jamie’s Italian videli v našej myšlienke spolupracovať podobnú fantáziu ako my,“ povedal na otváracej ceremónii Attila Oros, vedúci pre značku MINI.

Značky: