Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Svetová federácia bedmintonu (BWF) uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Creative Technology s cieľom vylepšiť zážitok fanúšikov pri sledovaní zápasov v bedmintone priblížením publika k deju prostredníctvom holografického zvuku.

Od zajtra budú na svetovom finále HSBC BWF v Bangkoku v Thajsku živé aj odložené zápasy na BWF kanáli na YouTube vylepšené o SXFI LIVE, ktorá debutuje ako najnovšia iterácia mnohonásobne ocenenej holografie slúchadiel Super X-Fi. SXFI LIVE pridáva zvukovú holografiu a obnovuje zvukovú kulisu prémiového systému viacerých reproduktorov v  bežných slúchadlách.

Spracovaním zvuku v reálnom čase pri zdroji priameho prenosu si fanúšikovia budú môcť vychutnať realistické efekty Super X-Fi bez ohľadu na používané slúchadlá pri sledovaní priamych prenosov na YouTube a budú mať pocit, akoby sledovali zápasy naživo v aréne.

Priblíženie hry fanúšikom

Generálny tajomník BWF Thomas Lund uviedol, že progresívne partnerstvo bolo pre bedminton pozitívnym krokom. „Rok 2020 bol v športe nevídaným rokom. Organizácia BWF sa naučila niekoľko cenných lekcií o organizácii podujatí bez živého publika.

„Keďže rok 2021 začíname s možnosťou usporiadania niektorých našich udalostí bez živého publika, napríklad tento týždeň v Bangkoku, sme radi, že sme sa mohli spojiť so spoločnosťou Creative a vylepšiť tak zvukový zážitok, aj keď len  virtuálny.

„Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Creative a so šikovnou technológiou SXFI LIVE.“

Sim Wong Hoo, generálny riaditeľ spoločnosti Creative, uviedol: „Sme nadšení, že sme partnermi s BWF v iniciatíve, aká tu ešte nebola. Toto je vzájomne výhodné partnerstvo – spoločnosť Creative prináša svoje technológie a produkty globálnemu športu a publiku. BWF sa stáva prvým športovým orgánom, ktorý do svojich podujatí začlenil prelomovú zvukovú technológiu. Viac ako 700 miliónov fanúšikov badmintonu si teraz môže vychutnať živé prenosy z bedmintonu prostredníctvom svojich slúchadiel.

„Transformáciou kvality zvuku priamo zo zdroja prinášame fanúšikom to najlepšie miesto v bedmintonovej aréne, smeče a švihnutia do pohodlia ich domova. To je tak blízko k skutočnosti, ako sa len dá, okrem fanúšikov vracajúcich sa do arény. Okrem vytvárania priestorovosti a zlepšenia ponorenia do zvuku umožní SXFI LIVE ľuďom počuť viac detailov zo zápasov, a to prostredníctvom ultraširokej zvukovej scény v porovnaní s bežným zvukom“.

SXFI LIVE pre všetky hlavné majstrovstvá BWF a finále svetových tour BWF

SXFI LIVE sa v roku 2021 predstaví na všetkých významných turnajoch BWF na najvyššej úrovni, vrátane TOTAL BWF Sudirman Cup, TOTAL BWF Thomas a Uber Cup, finále BWF World Championships a HSBC BWF World Tour Finals.

Ďalšie informácie nájdete na stránke https://www.creative.com/BWFSXFI.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.