Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila skutočne univerzálny teleobjektív – EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM.

Nový model je nástupcom objektívu EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM a ocenia ho ako fotografi a pokročilí používatelia, tak i priaznivci nakrúcania videí. Elegantný a kompaktný objektív EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM sa môže pochváliť pôsobivým rozsahom ohniskových vzdialeností 70 až 300 mm, ktorý užívateľom zjednodušuje vytváranie záberov vzdialených objektov i fotografovanie a natáčanie športu, divokej prírody alebo ďalších typov akčných scén.

Nový objektív je vďaka prvotriednemu automatickému zaostrovaniu a špičkovej optike ideálnym rozšírením výbavy všetkých fotografov a kameramanov, ktorí využívajú zariadenie systému Canon EOS. Objektív EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM je pritom určený pre zariadenia s APS-C i full-frame snímačom – od zrkadlovky EOS 80D až po fotoaparát EOS 6D. Najnovší model je vysoko výkonný objektív, ktorý umožňuje priblíženie ku vzdialeným akciám a zaznamenávanie každého zaujímavého okamihu do podoby veľmi pôsobivých snímok.

Vynikajúca kvalita v každej situácii

Objektív EF 70-300mm F/4-5,6 IS USM sa môže pochváliť celkom novou optikou, ktorá stavia na doterajších špičkových skúsenostiach spoločnosti Canon. Súčasťou nového modelu je jeden optický prvok s ultra nízkym rozptylom, a používatelia tak môžu získať veľmi ostré výstupy s vynikajúcim farebným podaním i kontrastom a s minimálnym vplyvom chromatickej aberácie. Objektív využíva nový optický stabilizátor obrazu s rozsahom 4 EV, ktorý efektívne znižuje chvenie fotoaparátu a rozmazanie výsledných snímok i v prípade použitia zoomu. Vďaka takto skvelej stabilizácii nie je v mnohých situáciách potrebný statív a používatelia môžu fotografovať s ďalšími expozičnými časmi bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na ostrosť výstupov.

Nový EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM využíva technológiu vstavaného pohonu Nano USM, ktorú Canon uviedol v objektíve EF-S 18 -135mm f/3,5-5,6 IS USM. Tento prelomový typ pohonu v kombinácii s plynulou a tichou prevádzkou zaisťuje veľmi rýchle zaostrenie i dokonalé sledovanie objektov, a teda i perfektné zachytenie akejkoľvek akcie. Vďaka univerzálnemu rozsahu ohniskových vzdialeností je nový objektív ideálny na vytváranie nádherných portrétov i na zachytenie dynamických situácií – v podobe fotografií alebo videí.

Technológia Nano USM navyše umožňuje vytvárať skvelé videá s prirodzenou atmosférou – rýchly a tichý pohon preostrí medzi jednotlivými objektami celkom plynulo a bez zvukového šumu, ktorý je typický práve pre automatické zaostrovanie.

Informačný displej pre presné zaostrovanie

Model EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM je prvým objektívom značky Canon, ktorého súčasťou je i elektronický informačný displej. Nový objektív je vďaka tomuto displeju ideálny pre pokročilých fotografov, ktorí pri vytváraní snímok vyžadujú okamžitý a neustály prehlaď o informáciách súvisiacich s danou expozíciou. Displej umožňuje pohodlnú a rýchlu kontrolu parametrov vrátane informácií o zaostrovacej vzdialenosti, o hĺbke ostrosti pre rôzne clonové čísla, o chvení fotoaparátu alebo o ohniskovej vzdialenosti. Fotografi lepšiu informovanosť ocenia napríklad pri kontrole parametrov v priebehu vytvárania záberu v predklone alebo z iných neobvyklých uhlov. Nový displej je užitočný i v prípade, kedy používatelia fotoaparátov EOS so snímačmi APS-C alebo APS-H potrebujú hodnoty ekvivalentné k 35mm filmu.

Canon dal svojmu najnovšiemu objektívu do vienka elegantný čierny povrch, vďaka ktorému je EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM ideálnym partnerom akéhokoľvek tela zo systému EOS. Používatelia určite ocenia i priemer filtra 67 mm a neotáčavý predný prvok – teda vlastnosti, vďaka ktorým je nový objektív kompatibilný a jednoducho použiteľný s filtrami pre iné objektívy z radu Canon EF.

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM:

  • Možnosť priblíženie záberu a vyplnenie celej plochy snímky daným objektom
  • Vysoko výkonné zaostrovanie pre fotografovanie i natáčanie videí
  • Neustály prehľad vďaka vstavanému informačnému displeju
  • Vynikajúca obrazová kvalita vďaka pokročilým optickým technológiám
  • Kompaktný design, ktorý umožňuje vziať objektív skutočne kamkoľvek
ObjektívEF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM
OPTICKÉ FUNKCIE A ÚDAJE
Zorný uhol (horizontálny / vertikálny / diagonálny)29º až 6º50′
19º30′ až 4º35′
34º až 8º15′
Konštrukcia objektívu (počet prvkov a skupín)17 prvkov v 12 skupinách
Počet lamiel clony9
Maximálna clona32 až 45
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť (m)1,2
Maximálne zväčšenie (násobok)0,25 (pri ohniskovej vzdialenosti 300 mm)
Informácie o vzdialenostiAno
Stabilizátor obrazu4 EV
Pohon automatického zaostrovaniaNano USM
FYZICKÉ ÚDAJE
Odolnosť voči prachu a vlhkosti
Priemer filtra (mm)67
Maximálny priemer x dĺžka (mm)80 x 145,5
Hmotnosť (g)710
PRÍSLUŠENSTVO
Krytka objektívuE-67II
Slnečná clonaET-74B
Púzdro/vrecko na objektívLP1222
Zadná krytkaProtiprachová krytka objektívu E
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II0,25 až 0,17násobné
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II0,47 až 0,38násobné
Kompatibilita s telekonvertormiNekompatibilné
Ďalšie príslušenstvo

Značky: