Farebné MFP zariadenie do kancelárie s napojením na cloudové služby.
Bez papiera to ešte stále nepôjde a aj napriek značnej digitalizácii, to pozná mnoho firiem. Potreba niečo vytlačiť alebo naskenovať je tu každý deň.
V redakcii budeme testovať zariadenie Canon i-SENSYS MF754CDw a zistíme, ako je to s praktickým využitím takéhoto multifunkčného stroja vo firme, kde je vysoko digitálne prostredie, no aj haldy papiera. Podobný model s názvom Canon i-SENSYS MF657Cdw sme testovali pred rokom.
Zariadenie je určené na spracovanie materiálov do formátu A4 a s plnou výbavou na použitie v modernej kancelárii. Úvodná inštalácia pripojí vaše zariadenie do siete cez Wi-Fi. Zariadenie sa dá pripojiť aj cez vstavaný LAN konektor.
Tým získate prístup k tlači alebo skenovaniu cez sieť, a to aj priamo s využitím externých úložísk v cloude alebo zdieľaných firemných úložísk. Z verejných cloudových služieb sú podporované Google Disk, DropBox a OneDrive. Toto zariadenie má aj fax, kto by potreboval. Nechýba ani lokálne pripojenie cez USB.
Displej je základ
Zariadenie sa ovláda na 12,7 cm dotykovom displeji s možnosťou plného prispôsobenia vlastných obrazoviek. V rozhraní je množstvo detailov, ktoré si nastavíte podľa vlastných potrieb ako napríklad aj, ktorá obrazovka sa zobrazí po dokončení tlačovej alebo skenovacej úlohy.
Rýchlosť zariadenia nie je všetko a nastavenie si štandardne zobrazenej domácej obrazovky určite pomôže pri často vykonávaných úlohách. Nie je potrebné sa medzi nimi prepínať alebo pohybovať gestami po displeji, aby ste sa dostali na inú obrazovku.
Celé je to postavené na tzv. knižnici aplikácií, kde si vytvárate vlastné definície toho, ako majú jednotlivé úlohy vyzerať a byť nastavené. K tomu máte dostupnú skratku na displeji, takže sa dá funkcia okamžite použiť. V prostredí, kde je viac používateľov a každý pri svojej práci niečo v nastaveniach pomení, je to výborná funkcia.
Je tu možnosť definovať zmeny, ktoré sa dajú spraviť len po zadaní kódu a na kompletné nastavenie správcom je zariadenie dostupné cez webové rozhranie (RUI – Remote User Interface) na IP adrese, ktorú dostane vo vašej sieti.
Až po zadaní PIN kódu
Výtlačky môžu byť chránené a vytlačia sa až po zadaní PIN kódu na displeji. Je to ochrana pred tým, aby ste nezabudli na vytlačené papiere a materiály odoslané do zariadenia. Ochránené sú aj naskenované dokumenty. Základom je ADF podávač na 50 listov papiera, čo v kancelárii považujeme za nutnosť a extrémne to šetrí čas.
Dve strany
Skutočne užitočná funkcia je obojstranná tlač, označovaná často ako automatická. Manuálne môžete tlačiť na obe strany na každom zariadení, no je to oštara a reálne to nie je praktické. Tu je tlač na obe strany a tiež aj skenovanie dvoch strán. To v jednom priechode, čo šetrí čas a netreba otáčať papier. Podávač je duplexný, stretnúť sa môžete aj s označením ako D-ADF (Duplex-ADF).
Obojstranný sken a tlač sú dobre využiteľné aj vo forme kopírky. Všetko sa dá nastaviť na displeji. Niekedy vám môže pripadať viac ako hračka než rozhranie na tlačiareň a skener. Ak ale prostredie dobre vyzerá, je to bonus navyše.
Kvalita výtlačkov
Na tlač sa používajú samostatné tonerové kazety a každá má optický valec. Ide o jednopriechodový systém tlače. Čiže rovnaké rýchlosti dosiahnete pri farebnom aj čiernobielom režime. Ak by tonery nemal optický valec, farebná tlač by sa predĺžila potrebou viacnásobného priechodu papiera vo vnútri tlačiarne. Preto by bola tlač farebných výstupov pomalšia ako pri tlači čiernobielych.
Vyskúšali sme tlačiť na tvrdší kancelársky papier. Je hladší a grafika na ňom vyzerá o poznanie lepšie. Už to je základný trik, ako mať vysokokvalitné prezentácie, grafy alebo aj fotografie na bežnom papieri. Rozlíšenie tlače je 1200 × 1200 dpi. Tonery vystačia na 7600 ČB a 5500 farebných strán.
Šetrič tonera
Dobré je, že tu máte systém šetrenia tonera. Tým získate možnosť vytlačiť viac a dokonca aj vo veľmi dobrej kvalite. Zrejme to bude režim, ktorý budeme používať ako štandardný. Nie je pri ňom potreba toľko rozmýšľať, či vytlačiť alebo nevytlačiť to, čo by ste potrebovali.
Zapožičal: Canon
Prečítajte si aj: