Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosti Canon patrí na celosvetovom trhu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi, kam popri digitálnych zrkadlovkách spadajú aj systémové fotoaparáty, už 14 rokov v rade prvé miesto. Canon tak v tomto segmente kraľuje bez prestávky už od roku 2003.

Canon si všetky kľúčové komponenty použité vo fotoaparátoch s výmennými objektívmi vyvíja sám, či už ide o obrazové snímače CMOS, obrazové procesory alebo výmenné objektívy. Cieľom tohto prístupu je maximálne napĺňať podstatu poňatia systému EOS, teda rýchlosť, komfort a vysokú obrazovú kvalitu. Spoločnosť Canon tieto technológie využíva naprieč celým svojím portfóliom fotografickej techniky – od modelov pre začiatočníkov, ktoré prinášajú kvalitný obraz pri zachovaní jednoduchého ovládania, až po špičkové prístroje využívané profesionálmi. Canon tak efektívne reaguje na potreby širokej škály používateľov.

V roku 2003, teda v počiatkoch éry digitálnych zrkadloviek, uviedol Canon prelomový fotoaparát EOS 300D (v ďalších regiónoch bola táto digitálna zrkadlovka dostupná pod názvami EOS Kiss Digital a EOS Digital Rebel). Vďaka kombinácii priaznivej ceny a kompaktného designu sa EOS 300D stal celosvetovo najpredávanejšou digitálnou zrkadlovkou a pripravil značke Canon pôdu pre ďalší rast v tomto segmente. Od tej doby Canon neustále prichádza s ďalšími prevratnými produktami vrátane profesionálnej modelovej série EOS-1D alebo série EOS 5D, ktorá vydláždila cestu pre nakrúcanie videa pomocou digitálnych zrkadloviek.

Prvé miesto na celosvetovom trhu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi získala spoločnosť Canon už po štrnásty raz v rade aj vďaka impozantným novinkám, ktoré v tejto oblasti uviedla v priebehu roka 2016. Vo februári sa pokročilí používatelia dočkali zrkadlovky EOS 80D, v ktorej získali vynikajúcu obrazovú kvalitu pre fotografovanie a špičkovú použiteľnosť pre nakrúcanie filmov. Február bol aj v znamení uvedenia novej vlajkovej lode, digitálnej zrkadlovky EOS-1D X Mark II, ktorá vďaka kontinuálnemu snímaniu s rýchlosťou 14 snímok za sekundu významne ovplyvnila svet športovej fotografie. V auguste spoločnosť Canon uviedla model EOS 5D Mark IV, ktorý dovoľuje nakrúcať filmy v rozlíšení 4K. Produktový rad fotoaparátov s výmennými objektívmi sa v prípade značky Canon rozrástol v septembri aj o nový špičkový systémový fotoaparát EOS M5.

Canon reaguje na potreby rozsiahlej škály svojich zákazníkov ďalším rozširovaním svojho portfólia aj v roku 2017. Napríklad vo februári Canon uviedol trojicu nových fotoaparátov, ktoré sa môžu pochváliť vysoko presnou technológiou automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi senzoru CMOS – systémovým fotoaparátom EOS M6 a digitálnymi zrkadlovkami EOS 77D a EOS 800D (v ďalších regiónoch boli alebo budú tieto zrkadlovky uvedené pod názvami EOS 9000D a EOS X9i/ EOS Rebel T7i).

Systém EOS bude Canon aj naďalej zdokonaľovať a rozširovať prostredníctvom integrácie fotografických, natáčacích a sieťových funkcií a neustáleho vylepšovania rôznorodých zobrazovacích technológií založených na vlastných kľúčových odborných skúsenostiach a znalostiach z oblasti optiky. Canon tak bude pokračovať vo svojom úsilí vytvárať atraktívne a spoľahlivé produkty, ktoré prispejú k rozšíreniu kultúry fotografovania a nakrúcania videa.