Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon Europe na veľtrhu drupa 2016 predstaví celkom nový kontinuálny atramentový tlačový stroj Océ ColorStream 6000 Chroma.

Rozšíri tým úspešnú sériu ColorStream, ktorá sa môže pochváliť už 450 inštaláciami po celej Európe.

ColorStream 6000 Chroma využíva nové atramenty Chromera, ktoré prinášajú celkom verné podanie farieb, širší gamut i vyššiu optickú hustotu. Vďaka tomu sa zákazníkom otvárajú nové príležitosti v oblasti komerčnej tlače.

Aplikačné možnosti nového stroja rozširuje i vysoká koncentrácia pigmentu v atramentoch Chromera, vďaka ktorej majú užívatelia ďaleko viac možností, ako pre tlač využívať ľahšie materiály. Nové atramenty znižujú presvitanie tlače a vyššou kvalitou sa preto môžu pochváliť i dokumenty na papieroch bez povrchovej úpravy alebo dokumenty na materiáloch určených pro atramentovú tlač.

„Najnovší Océ ColorStream 6000 Chroma definuje novú úroveň živého podania farieb a zvýrazňuje vedúcu pozíciu značky Canon v oblasti atramentových technológií pre kontinuálnu produkčnú tlač, za ktorou stojí celý produktový rad vysoko výkonných tlačových strojov značky Canon,“ hovorí Christian Unterberger, Executive Vice President v spoločnosti Océ Printing Systems.

Novinka stavia na oceňovaných prednostiach tlačových systémov ColorStream 3000 a ColorStream 3000 Z, ktoré v súčasnosti na trhu predstavujú to najlepšie. Navyše vďaka nulovému odpadu papiera na začiatku i pri pozastavení tlače a chytrému rozhraniu pre následné spracovanie, dovoľuje Océ ColorStream 6000 Chroma efektívnu produkciu kníh v nízkych nákladoch a s premenlivým formátom bez potreby reštartu stroja.

Prínosná je i technológia Océ HeadSafe, ktorá umožňuje jednoduché prepínanie medzi čiernobielou a plne farebnou tlačou. Océ ColorStream 6000 tak maximalizuje produktivitu a ešte viac znižuje množstvo odpadu, to všetko pri zaistení vysokej kvality výstupu už od prvej strany.

Za vyššou produktivitou i kvalitou stoja v prípade najnovšieho modelu tiež pokročilé technológie pre spracovanie obrazu a nová funkcia nazvaná pre-fire, ktorá začisťuje konzistentnú veľkosť i umiestnenie kvapiek atramentu. Tieto inovácie zaisťujú hladké pokrytie atramentom i pri veľkých plochách s vysokou farebnou hustotou. Vďaka tomu je ColorStream 6000 Chroma vhodný i na najnáročnejšiu komerčnú tlač.

ColorStream 6000 Chroma sa môže v plnofarebnom režime pochváliť rýchlosťou tlače od 48 do 127 metrov za minútu. V prípade čiernobielej tlače dosahuje rýchlosť dokonca až 150 metrov za minútu.

Kvalitu i produktivitu stroja zvyšujú i najnovšie vylepšenia PRISMA workflow a riadiace jednotky SRA MP. Medzi hlavné výhody patrí nový Adobe PDF Print Engine 3.8, ktorý je známy ako Mercury RIP, a podpora štandardu PDF X4. Všetky modely produktového radu ColorStream sú plne kompatibilné s formátmi PDF, IPDS, PCL, PostScript, TIFF, ASCII, LCDS a Metacode.

„Uvedením nového stroja ColorStream 6000 Chroma rozširujeme naše portfólio špičkových kontinuálnych atramentových systémov o model vhodný pro zákazníkov, ktorí vyžadujú ešte väčšiu kvalitu farieb,“ hovorí Peter Wolff, Head of Commercial Print Group spoločnosti Canon Europe. „Naše produkty sú tak pre všetkých poskytovateľov tlačových služieb ešte zaujímavejšie, najmä pre tých, ktorí chcú rozšíriť spektrum aplikácií zaisťovaných digitálnou technológiou a hľadajú preto univerzálnejšie tlačové riešenia.“

„Všetky nové vlastnosti a možnosti najnovšieho modelu sú priamym výsledkom nášho aktívneho dialógu so zákazníkmi i využitia ich nápadov a názorov v priebehu neustáleho zdokonaľovania produktov,“ pokračuje Peter Wolff. „Nový ColorStream 6000 Chroma potvrdzuje vedúcu pozíciu značky Canon v oblasti technológií kontinuálnej atramentovej tlače na produkčné využitie a doplňuje už tak rozsiahle portfólio vysoko výkonných tlačových strojov určených na podporu obchodnej komunikácie, tlač publikácií i komerčné tlačové služby.“

Vďaka malému odpadu papieru a efektívnej spotrebe atramentu i elektrickej energie predstavuje ColorStream 6000 Chroma variant tlačiarne, ktorá podporuje udržateľný rozvoj ako z ekonomického, tak i ekologického pohľadu. Canon navyše nové Chromera atramenty vyvinul tak, aby umožňovali jednoduché odstránenie v rámci recyklácie tlačených výstupov. ColorStream 6000 Chroma teda spĺňa i požiadavky zákazníkov na minimalizáciu environmentálnych dopadov.

Nová modelová séria ColorStream 6000 Chroma bude v predaji od jesene tohto roku. V súlade s politikou spoločnosti Canon na ochranu kapitálových investícií zákazníkov budú nové funkcie a zariadenia po svojom uvedení dostupné formou upgrade i pre používateľov systémov ColorStream 3000 a ColorStream 3000 Z, ktorí tak budú mať k dispozícii rovnakú kvalitu farieb i funkcionalitu.

ColorStream 6000 Chroma na veľtrhu drupa 2016

Canon v rámci veľtrhu drupa (hala 8a, stánok B50) predvedie ColorStream 6000 Chroma v dvoch in-line konfiguráciách, ktoré pokrývajú spracovanie od vstupu z rolky až po finalizáciu výsledných produktov. Prvá konfigurácia bude demonštrovať plne automatizovanú produkciu kníh (podrobnosti sú k dispozícii v samostatnej tlačovej správe), zatiaľ čo druhá predvedie skutočne širokú škálu aplikácií, ktoré využívajú potenciál konfigurácie „z rolky na stoh“, a to vrátane variabilného dierkovania.

Značky: