Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Canon Europe oznamuje nový rad čiernobielych multifunkčných zariadení pre vyťažené kancelárie a interné tlačové oddelenia. Canon navrhol sériu imageRUNNER ADVANCE 6500 a 8500 PRO s cieľom rozptýliť obavy, ktoré firmy majú v súvislosti s organizačnými nákladmi, bezpečnosťou a efektivitou zamestnancov. Súčasťou nových zariadení sú preto dôležité vylepšenia, ktoré znižujú celkové náklady na spracovanie dokumentov a zdokonaľujú ochranu informácií i tlačové a digitalizačné workflow.

iR-ADV_6555i OperationalPanel_nowat

“Najnovšie zariadenia z produktového radu imageRUNNER ADVANCE rozširujú rozsiahlu škálu našich tlačových riešení a stavajú na špičkových technológiách značky Canon. Nové modely tak môžu reagovať na súčasné i budúce potreby firemných zákazníkov,“ hovorí Francis Thornhill, Marketing Manager v spoločnosti Canon Europe.

Zníženie nákladov na spracovávanie dokumentov

Deväťdesiat percent[1] celkových nákladov na spracovanie dokumentov priamo súvisí s publikáciou a manipuláciou s dokumentmi a so správou zariadení. Nové série imageRUNNER ADVANCE 6500 i 8500 PRO tieto skryté náklady znižujú ako pomocou jednoduchej správy a bezproblémovej prevádzky, tak i vďaka výkonným možnostiam digitalizácie a tlače dokumentov.

iR-ADV_6555i_nowat

Zďaleka najväčší podiel má na týchto skrytých nákladoch manipulácia s dokumentmi a začlenenie ich spracovania do digitálneho workflow. Nové zariadenia v sebe kombinujú špičkovú podporu skenovania s oceňovanou platformou značky Canon pre integráciu a zefektívnenie „papierových“ procesov. Používatelia môžu digitalizovať, archivovať, spracovávať a zdieľať dokumenty priamo zo zariadení do takmer ľubovoľného miesta i formátu.

Nové zariadenia sa môžu pochváliť grafickou ponukou, ktorá je bežnou súčasťou modelov produktového radu imageRUNNER ADVANCE a v spojení s novým kapacitným dotykovým displejom s rozlíšením WSVGA umožňuje rovnako jednoduché ovládanie ako pri smartfónoch a tabletoch. Nechýbajú ani nové možnosti pre automatizované prispôsobenie úvodnej obrazovky, osobného workflow, jazyka, adresárov i ďalších nastavení konkrétnych preferencií každého používateľa. Medzi ďalšie vylepšenia patrí video asistent a automatická detekcia veľkosti média i chybného podania papieru pre rýchlejšie spracovanie alebo pridanie pohybových senzorov, ktoré eliminujú prestoje a znižujú spotrebu elektrickej energie.

Vďaka pridaniu podpory technológie Mopria, tlače PDF dokumentov a Wi-Fi konektivity i voliteľnej možnosti komunikácie na krátku vzdialenosť (NFC), rozširujú nové série už tak rozsiahlu ponuku značky Canon pre mobilnú prácu.

Robustný design, flexibilná manipulácia s médiami a univerzálne možnosti dokončovania sprístupňujú firmám veľkoobjemovú internú produkciu dokumentov v profesionálnej kvalite, a to bez potreby vynakladať prostriedky za outsourcing tlačových služieb alebo na ručnú finalizáciu výstupov.

 

Najnovšie modely sa môžu pochváliť tiež podporou priemyselných IT štandardov i možnosťami centralizovanej a vzdialenej správy. Nové zariadenia sú tak ideálne pre tlačové riešenia založené na službách, ktoré v podnikových prostrediach eliminujú problémy so správou tlače.

Zvýšená bezpečnosť

Nové zariadenia podporujú najnovšie bezpečnostné mechanizmy vrátane spoľahlivého vymazania úloh na disku, protokolu IPSec i šifrovanie celého pevného disku, ktoré získalo certifikáciu podľa štandardu FIPS 140-2. Najnovšie je k dispozícii i funkcia, ktorá zoskupuje všetky bezpečnostné nastavenia do jedného miesta a zjednodušuje tak správu i presadzovanie bezpečnostných politík.

 

Štandardnou súčasťou dodávky je teraz i špičkový software Universal Login Manager, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu overovania používateľov, personalizáciu, riadenie prístupu a reportingu. Väčšie organizácie ocenia bezproblémovú integráciu s centralizovaným riešením uniFLOW, ktoré umožňuje z jedného miesta riadiť prístupy používateľov i všetky ostatné oblasti správy tlače a skenovania v celom tlačovom prostredí firmy.

 

„V našej spoločnosti robíme všetko pre to, aby sme porozumeli obavám zákazníkov a vyvíjali riešenia, ktoré zjednodušia naplňovanie ich podnikateľských cieľov,“ dodáva Francis Thornhill. „Nové zariadenia stavajú na doterajšom úspechu i skúsenostiach značky Canon a prinášajú firmám spoľahlivé riešenia pre spracovanie dokumentov, ktoré dlhodobo znížia celkové náklady, zdokonalia ochranu informácií a zvýšia produktivitu zamestnancov.“

Obidve modelové série imageRUNNER ADVANCE 6500 a 8500 PRO budú v Európe v predaji od 1. marca 2016.

Kľúčové vlastnosti série imageRUNNER ADVANCE 6500:

 • Čiernobiela tlač s rýchlosťou až 75 strán za minútu
 • Nastaviteľný dotykový farebný displej s uhlopriečkou 25,7 cm a rozlíšením WSVGA
 • Zásobník s kapacitou až 7 700 listov, flexibilná manipulácia s médiami i dokončovanie
 • Inteligentná digitalizácia a spracovanie dokumentov
 • Pokročilá bezpečnosť
 • Jednoduchá správa jednotlivých zariadení i celého tlačového prostredia
 • Nízka spotreba elektrickej energie

Kľúčové vlastnosti série imageRUNNER ADVANCE 8500 PRO:

 • Čiernobiela tlač s rýchlosťou až 105 strán za minútu
 • Nastaviteľný dotykový farebný displej s uhlopriečkou 26,4 cm a rozlíšením WSVGA
 • Zásobník s kapacitou až 7 700 listov a možnosti pre profesionálne dokončovanie
 • Podpora médií až do formátu SRA3
 • Pokročilá bezpečnosť
 • Jednoduchá správa jednotlivých zariadenú i celého tlačového prostredia
 • Nízka spotreba elektrickej energie

[1] Hodnoty vychádzajú z prieskumu, ktorý v roku 2012 uskutočnila spoločnosť ALL Associates Group

Značky: