Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila tri novinky zo svojho portfólia – projektor XEED WUX6500, prezentér PR500-R a objektív LX-IL08WZ. Ich úlohou je zvýšiť úroveň vizuálneho prežívania v náročných projekčných situáciách.

Projektor Canon XEED WUX6500 stavia na možnostiach produktového radu špičkových inštalačných projektorov WUX6000 s vysokým jasom a s intenzívnym podaním farieb. Najnovší model využíva LCOS panel s rozlíšením WUXGA (1 920 x 1 200), ktorý v spojení s perfektnou optikou spoločnosti Canon zaisťuje ostrý obraz so živými farbami a svetelným tokom až 6 500 lúmenov. XEED WUX6500 je tak medzi LCOS projektormi značky Canon s jednou lampou modelom, ktorý ponúka najvyšší jas. Navyše v porovnaní s konkurenčnými produktami sa môže pochváliť menšími rozmermi, nižšou hmotnosťou i menšou spotrebou energie.

Nový projektor ponúka popri HDMI a DVI-I rozhraniu tiež podporu štandardu HDBaseT, a sprístupňuje tak širšie možnosti konektivity, vrátane projekcie prostredníctvom počítačovej siete (Network Multi-Projection). V spojení so špičkovou technológiou značky Canon pre skladanie obrazov prinášajú tieto vlastnosti skvelé možnosti pre zobrazenie vo vysokom rozlíšení na veľkých projekčných plochách. Univerzálnosť WUX6500 ešte viac zvyšujú výmenné objektívy, ktoré dovoľujú projekciu z rôznych umiestnení.  V prípade využitia viacerých projektorov podporujú výmenné objektívy aj inštaláciu jednotlivých zariadení v rôznych vzdialenostiach i pri požiadavke na zachovanie celistvosti výsledného obrazu.  Nový projektor je tak i dôkazom vedúcej pozície spoločnosti Canon v segmente objektívov – optické technológie tejto značky zaisťujú špičkový jas, skvelú čistotu obrazu i vysokú mieru potlačenia skreslenia.

Nový prezentér Canon PR500-R v sebe spája inovatívny ergonomický design so špičkovou technológiou, ktorá otvára novú úroveň kvality a použiteľnosti v širokej škále prezentačných situácií a prostredí. Laserové ukazovadlo využíva presný ‚dvojitý červený‘ laser s vlnkovou dĺžkou 635 nm, ktorý zaisťuje veľmi dobrú viditeľnosť v jasných miestnostiach a scénach. Súčasťou PR500-R sú tiež dômyselne navrhnuté dotykové tlačidlá jednoducho odlíšiteľné hmatom, čo umožňuje intuitívne ovládanie bez straty sústredenia prezentujúceho. Nechýba ani odnímateľný konektor pre rýchle pripojenie k osobným počítačom i počítačom Macintosh – nový ovládač je priamo kompatibilný s aplikáciami Microsoft PowerPoint, Mac Keynote i Adobe Reader. Medzi podporované akcie patrí prechod na ďalšiu/predchádzajúcu snímku, zahájenie/ukončenie prezentácie a prepnutie na prázdnu snímku. Nový prezentér má dosah 20 metrov a vyžaduje dve batérie AAA.

Širokouhlý objektív so zoomom Canon LX-IL08WZ bol navrhnutý pre obľúbený rad projektorov LX. Novinka tak používateľom týchto zariadení prináša možnosť širokouhlej projekcie na kratšiu vzdialenosť. Súčasťou tohto projekčného objektívu je motorizovaný pohon, ktorý ponúka vzdialené ovládanie zoomu i doostrovanie. Canon LX-IL08WZ sa môže pochváliť 1,5násobným zoomom s rozsahom ohniskových vzdialeností 15,73 až 23,59 mm pri zachovaní vysokej svetelnosti pre jasný a čistý obraz.

„Spoločnosť Canon má za cieľ ponúkať tie najlepšie možné projekčné riešenia. Naši zákazníci – koncoví používatelia i inštalačné firmy – využívajú naše projektory i vo veľmi náročných prostrediach a situáciách, od špičkových vzdelávacích programov až po pohlcujúce 360° simulácie alebo nasadenie v zábavnom priemysle. Preto tvrdo pracujeme na tom, aby bez ohľadu na konkrétne prostredie mali k dispozícii techniku pre najlepší možný zážitok,“ hovorí Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications v spoločnosti Canon Europe.

Projektor XEED WUX6500 bude v predaji od marca 2017, prezentér PR500-R a objektív LX-IL08WZ môžu zákazníci zakúpiť už od januára.