Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon Inc. dnes oznámila, že v súčasnosti vyvíja full-frame bezzrkadlovku EOS R1, ktorá sa tak stane jej prvou vlajkovou loďou systému EOS R SYSTEM s bajonetom RF. Prístroj bude uvedený na trh v tomto roku.

EOS R1 bude prístrojom určený profesionálnym fotografom, ktorý stavia na kombinácii špičkových technológií Canon, vysokého výkonu, vynikajúcej odolnosti a spoľahlivosti, ako to používatelia vlajkových modelov požadujú. Nový fotoaparát bude poskytovať výrazne lepšie výsledky pri fotografovaní aj natáčaní videa (oproti modelu EOS R3) a splní vysoké nároky profesionálov z najrôznejších odborov vrátane športu, spravodajstva a videoprodukcie.

Základom prístroja je novo vyvinutý obrazový procesor DIGIC Accelerator, ktorý dopĺňa súčasný procesor DIGIC X. Nový systém spracovania obrazu tvorený týmito procesormi a novým snímačom CMOS dokáže rýchlo spracovať veľký objem dát a prevratným spôsobom vylepšuje automatické zaostrovanie (AF) aj ďalšie funkcie.

Vďaka spôsobu spracovania obrazu a vyspelej technológii hlbokého učenia dosiahol Canon veľmi rýchle a vysoko presné rozpoznávanie objektov. Vylepšená bola napríklad presnosť sledovania objektu, takže aj v tímových športoch, kde sa pretína viac objektov, je možné nepretržite sledovať vybraný objekt, aj keď priamo pred ním prejde iný hráč. Funkcia AF „Priorita akcie“ navyše rozpozná pohyb objektu rýchlou analýzou jeho stavu. Počas športového zápasu, kedy je ťažké predvídať bezprostredný vývoj situácie, táto funkcia automaticky určí hráča vykonávajúceho určitú akciu, napr. vykopnutie lopty na bránku, ako hlavný objekt, a okamžite posunie rámček AF, čím pomôže zachytiť rozhodujúce okamihy hry.

Kombinácia nového systému spracovania obrazu a technológie hlbokého učenia zlepšuje aj kvalitu obrazu. Canon integruje novú funkciu redukcie obrazového šumu, ktorá bola pôvodne vyvinutá a zdokonaľovaná ako súčasť softvéru pre osobné počítače, priamo do fotoaparátu, čo ďalej zlepšuje kvalitu obrazu a prispieva ku kreativite používateľov.

Canon teraz testuje nový fotoaparát v praxi s cieľom otestovať možnosti zachytenia rozhodujúcich a pôsobivých okamihov na medzinárodných športových podujatiach.

Canon bude naďalej pokračovať v rozširovaní radu fotoaparátov a objektívov RF systému EOS R, aby uspokojil požiadavky širokého spektra používateľov a prispel k rozvoju fotografickej a video kultúry.

Značky: