Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila rozšírenie svojho radu špičkových kompaktných fotoaparátov PowerShot G o dva nové modely s veľkým snímačom, ktoré ponúkajú vyvážený pomer medzi výkonom a kompaktnými rozmermi.

Cieľom spoločnosti Canon je ponúknuť tvorcom obsahu, vlogerom a fotografickým nadšencom prístroj, ktorý im okrem iného vďaka vysokorýchlostnému sériovému snímaniu a záznamu videa v rozlíšení 4K (bez orezu) umožní na vysokej technickej úrovni realizovať ich kreatívne zámery. PowerShot G5 X Mark II stavia na kvalite doterajšej ponuky spoločnosti Canon. Je vybavený objektívom s päťnásobným zoomom so svetelnosťou f/1,8-2,8 a vysúvacím elektronickým hľadáčikom (EVF). Dokonale poslúži zapáleným fotoamatérom, ktorí potrebujú ľahký cestovný fotoaparát. PowerShot G7 X Mark III je so 4,2x zoomovým objektívom f/1,8-2,8 a 3,5 mm vstupom pre mikrofón zameraný predovšetkým na tvorcov obsahu a vlogerov, ktorým ponúka špičkovú kvalitu obrazu a čistý zvuk.

Vysoká obrazová kvalita v kompaktnom tele

PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III s hmotnosťou 340, respektíve 304 gramov využívajú výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8, ktorý zabezpečuje obrazovú kvalitu, aká nemá v kategórii vreckových fotoaparátov konkurenciu. Oba modely sú vybavené vrstveným snímačom typu 1.0 s rozlíšením 20,1 milióna bodov, ktorý je zárukou dokonale prekresleného obrazu s vynikajúcim podaním farieb pri statických snímkach aj videách v rozlíšení 4K. Najnovšie prírastky do rodiny fotoaparátov Canon G ponúkajú široký dynamický rozsah vďaka záznamu vo formáte CR3 RAW, ktorý plne podporuje softvér Canon Digital Photo Professional (DPP) aj softvérové ​​nástroje iných výrobcov. Používateľ tak získava širšie možnosti pri spracovaní svojich fotografií.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II je vybavený špičkovým objektívom s päťnásobným transfokátorom, ktorý zabezpečuje mimoriadne kvalitný obraz, aký očakávajú pokročilí fotografi od sekundárneho fotoaparátu. Spoločnosť Canon pri jeho konštrukcii využila svoje dlhoročné skúsenosti s vývojom optických prvkov. Vďaka vynikajúcej svetelnosti  f/1,8-2,8 je tento model ideálny pre fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok ako sú mestské zábery po súmraku, ktoré budú pri kratšej expozícii jasnejšie a prekreslenejšie aj na dlhšom ohnisku. Model PowerShot G7 X Mark III ponúka mierne kratší 4,2x zoom, takisto so svetelnosťou f/1,8-2,8, ktorý umožňuje vlogerom natáčať videá vo vysokom rozlíšení v rôznych prostrediach za akýchkoľvek svetelných podmienok. Vysoká svetelnosť objektívu umožňuje dosiahnuť malú hĺbku ostrosti a fotografovať predmety s dokonale prekreslenými detailmi a zároveň s príjemným bokehom.

Automatické režimy a manuálne ovládanie podporujú kreatívne vyjadrenie

Pokročilým fotoamatérom aj vlogerom ponúkajú kompaktné prístroje PowerShot G5 X Mark II aj PowerShot G7 X Mark III automatický a manuálny režim pre úplnú kontrolu nad tvorivým vyjadrením. Ovládanie oboch nových modelov je inšpirované špičkovými fotoaparáty Canon EOS a zžijete sa s ním hneď v prvom okamihu. Kontrola nad prístrojom a možnosti personalizácie zodpovedajúce zrkadlovkám umožňujú používateľom priebežne zdokonaľovať svoje technické schopnosti. Otočný prstenec poskytuje okamžitý prístup k najdôležitejším nastaveniam, čo urýchľuje a uľahčuje ovládanie. PowerShot G5 X Mark II má v rohu umiestnený výsuvný elektronický hľadáčik (EVF) s displejom OLED s rozlíšením 2,36 milióna bodov a 100% pokrytím zorného poľa, ktorý uľahčuje komponovanie snímok. Výklopný zadný displej umožňuje jednoducho fotografovať pod rôznymi uhlami. Vlogeri pri prístroji PowerShot G7 X Mark III uvítajú ovládanie pomocou dotykového displeja, vďaka ktorému môžu ľahšie komponovať záber a spoľahlivo ostriť priamo na seba.

PowerShot G5 X Mark II aj PowerShot G7 X Mark III sú vybavené vysoko presným systémom automatického ostrenia. Užitočná je aj funkcia AF + MF, ktorá umožňuje jemne doostriť aj po automatickom zaostrení. Vstavaný ND filter sľubuje pôsobivé snímky so živými farbami aj pri fotografovaní za jasného svetla.

Aby vám nikdy neunikol zaujímavý moment, oba prístroje disponujú rýchlym automatickým zaostrovaním a mimoriadne rýchlym sériovým snímaním 20 sn./s v priebežnom režime. Novinky tiež umožňujú sériové snímanie rýchlosťou 30 sn./s so záznamom do formátu RAW. Vďaka týmto jedinečným schopnostiam sú prístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III ideálnou voľbou pre cestovateľov a vlogerov, ktorí potrebujú ľahký a spoľahlivý fotoaparát.

4K video uchová kvalitu aj do budúcna

Používatelia oboch prístrojov môžu aj za chôdze v teréne alebo za jazdy natáčať stabilné, neroztrasené videá vďaka vstavanej digitálnej stabilizácii obrazu. Funkcia HDR videa minimalizuje stratu detailov a zlepšuje dynamický rozsah. Vďaka tomu môžu používatelia zhotovovať prirodzene pôsobiace videá. Nové kompaktné prístroje s podporou videa v rozlíšení 4K poskytujú kvalitu videonahrávok aj statických snímok dostatočnú aj pre budúce využitie a umožňujú vlogerom a fotografom ďalej zdokonaľovať svoje filmárske schopnosti. Rýchlosť 120 sn./s v režime Full HD umožňuje točiť úplne plynulé spomalené zábery ideálne ako doplňujúci video materiál (tzv. B-roll). Možný je aj záznam vo vertikálnej orientácii určený špeciálne pre sociálne médiá. Pre záznam videa je v prípade PowerShot G5 X Mark II aj PowerShot G7 X Mark III k dispozícii automatické nastavenie, ktoré zabezpečuje vyváženú expozíciu a vysokú obrazovú kvalitu – ideálnu pre tých, ktorí ešte len rozvíjajú svoje schopnosti a zdokonaľujú svoj vlastný štýl. Skúsenejší používatelia môžu ovládať expozičný čas, clonu a citlivosť ručne a zdokonaľovať svoju technickú zdatnosť.

Neustále pripojenie

Vďaka kompaktnému prevedeniu a rozšíreným možnostiam pripojenia sú oba nové modely dokonalými spoločníkmi pre vlogerov a fotografov na cestách. Bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a Bluetooth® používateľom umožňuje zachytávať spontánne momenty a okamžite ich posielať do počítača či telefónu alebo ich publikovať na sociálnych sieťach. Funkcia živého prenosu pri modeli PowerShot G7 X Mark III umožňuje vlogerom zdieľať obsah so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach v reálnom čase. Pri pripojení ku kompatibilnému smart zariadeniu dokážu prístroje PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III automaticky získavať údaje o polohe z GPS, čo zjednodušuje proces označovania vytvorených záberov na sociálnych sieťach. Čistý výstup vo formáte HDMI pri oboch prístrojoch slúži na streamovanie nahrávok alebo ich záznamu na externé zariadenie pre zjednodušenie následného spracovania.

Ďalšie informácie o rade fotoaparátov Canon PowerShot G vrátane PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III nájdete na stránkach: https://www.canon.cz/cameras/large-sensor-compact-cameras/

PowerShot G7 X Mark III

Kľúčové funkcie a vlastnosti prístrojov PowerShot G5 X Mark II a PowerShot G7 X Mark III:

  • Nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0 a procesor DIGIC 8
  • Video 4K (bez orezu) alebo vo Full HD 120 sn./s
  • 20 sn./s v režime nepretržitého snímania a 30 sn./s v režime RAW Burst
  • Pripojenie Wi-Fi a Bluetooth®

Kľúčové funkcie a vlastnosti fotoaparátu PowerShot G5 X Mark II:

  • Nový objektív f/1,8-2,8 s 5x zoomom
  • Výsuvný elektronický hľadáčik

Kľúčové funkcie a vlastnosti fotoaparátu PowerShot G7 X Mark III:

  • Nový objektív f/1,8-2,8 s 4,2x zoomom
  • Živý prenos videa
  • 3,5mm vstup na mikrofón

PowerShot G5 X Mark II