Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V nadväznosti na úspech novej vlajkovej lode, digitálneho tlačového stroja imagePRESS C10000VP, ktorý sa môže pochváliť rýchlosťou tlače100 strán za minútu a viac ako 80 inštaláciami po celej Európe, uvádza Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, novú produkčnú tlačiareň – imagePRESS C8000VP.

Canon imagePRESS C8000VP využíva rovnakú pokročilú technológiu ako modelová séria imagePRESS C10000VP, a môže sa tak pochváliť mimoriadnou kvalitou, predvídateľnou konzistenciou farieb i flexibilnou manipuláciou s médiami. To všetko pri konštantnej rýchlosti tlače až 80 strán za minútu. Túto rýchlosť dosahuje pri použití vybraných materiálov i obľúbená produkčná tlačiareň imagePRESS C800, ktorú Canon od jej uvedenia v júli 2014 dodal v Európe už viac ako 3 250 kusov; modelová séria imagePRESS C8000VP je však priamo určená pre komerčné prostredie a interné tlačové oddelenia s podstatne väčším objemom tlače. Odporúčaný objem tlače odpovedá 80 až 400 tisícom strán, a je teda štyrikrát väčší ako v prípade modelov série imagePRESS C800. Maximálne mesačné zaťaženie novinky dosahuje dokonca až 1,2 milióna strán vo formáte A4.

Nová produkčná tlačiareň ponúka špičkovú obrazovú kvalitu, konzistenciu farieb a vysokú produktivitu. Tieto vlastnosti zaisťuje rovnaká inovatívna technológia, ktorá stojí za veľkou obľubou série C10000VP a umožňuje tlač na širokú škálu materiálov pri gramáži média od 60 g/m2 (materiál bez povrchovej úpravy) alebo 70 g/m2 (materiál s povrchovou úpravou) až do 350 g/m2. Canon C8000VP sa môže pochváliť vysokou kvalitou výstupov i behom dlhodobej a zmiešanej tlače, a to i pri použití špeciálnych typov tlačových materiálov, ako sú pergamenové a syntetické papiere alebo fólie.

„Séria imagePRESS C10000VP uspokojuje požiadavky tých zákazníkov, ktorí podstatne zvýšili tlačovú produkciu a teraz potrebujú zariadenie, ktoré im umožní významný krok vpred. A to ako z pohľadu rýchlosti tlače, tak i kvality a produktivity. Existuje však mnoho poskytovateľov tlačových služieb, ktorí nepotrebujú rýchlosť 100 strán za minútu, ale ocenia tlačiareň ponúkajúcu mimoriadnu kvalitu, spoľahlivosť, konzistenciu výstupov a manipuláciu s médiami. Teda vlastnosti, vďaka ktorým je systém C10000VP tak úspešný. Správnou odpoveďou na tieto požiadavky zákazníkov z celej Európy je práve imagePRESS C8000VP,“ hovorí Mark Lawn, Director, Professional Print Solutions spoločnosti Canon Europe.

„Kvalita obrazu je subjektívne meradlo,“ hovorí Marco Boer, vice-president v spoločnosti IT Strategies zameranej na prieskumy v oblasti digitálnej tlače. „Ale i tak môžem konštatovať, že kvalita výstupov je v prípade série imagePRESS C10000VP tou najlepšou, akú som kedy v rámci svojich viac ako 25ročných skúseností s analýzami technológií digitálnej tlače pri farebnom systéme so suchým tonerom videl.“

„Na základe mnohých rokov skúseností s produktovým radom imagePRESS urobil Canon skutočne významný skok v podobe modelovej série imagePRESS C10000VP,“ dodáva Eirik Andersen, General Manager spoločnosti LOS Digital, jednej z najväčších škandinávskych firiem v oblasti digitálnej tlače. „Keď Canon v roku 2007 s produktovým radom imagePRESS prišiel, bola naša spoločnosť jedna z prvých v Európe, ktorá si tlačiareň tohto radu objednala. Odvtedy naše riešenia neustále inovujeme, a vždy tak využívame niektorý z najnovších modelov. Tlačiareň imagePRESS C10000VP nám priniesla nielen podstatne väčšiu rýchlosť, ale tiež kvalitu, ktorá prevyšuje čokoľvek, s čím som sa kedy stretol. V LOS Digital využívame veľký počet tlačových strojov rôznych značiek, ale Canon imagePRESS C10000VP z pohľadu kvality predčí úplne všetky ostatné zariadenia. Tento systém sa môže pochváliť i vysokou konzistenciou farebného výstupu, kedy posledný výtlačok je zhodný s akýmikoľvek predchádzajúcim vrátane toho úplne prvého. Žiadny iný tonerový stroj navyše netlačí tak dobre na štruktúrované médiá. Canon imagePRESS C10000VP je jednoducho vo svojej triede úplne najlepší!“

„Chceli sme posilniť našu pozíciu na trhu komerčnej tlače a potrebovali sme preto pružné riešenie, ktoré splní naše požiadavky na kvalitu tlače, efektivitu produkcie i flexibilitu pri manipulácii s médiami,“ dodáva Fred Feij, majiteľ holandskej komerčnej tlačiarne Printservice Ede. „Canon imagePRESS C10000VP vďaka integrácii so softwarom na riadenie workflow PRISMAsync naše požiadavky nielen bohato naplnil, ale všetky očakávania ešte prekonal. Z pohľadu nákladov sme dnes navyše o 50 percent efektívnejší, objednávky plníme rýchlejšie i bezchybne a darí sa nám tiež získavať nových zákazníkov. A vďaka širokej škále prvotriednych produktov môžu byť teraz naše služby finančne výhodnejšie a uskutočniteľné aj vo veľmi krátkych termínoch.”

„Spätná väzba od zákazníkov hrala pri vývoji imagePRESS C10000VP veľmi dôležitú úlohu,“ upresňuje Mark Lawn. „Výsledkom bol inovatívny tlačový stroj, ktorý v kombinácii s našimi odbornými znalosťami a novými inteligentnými obchodnými modelmi dáva poskytovateľom tlačových služieb istotu, že zvládnu reagovať na meniace sa požiadavky svojich zákazníkov.“

„Uvedením novej série imagePRESS C8000VP významne rozširujeme náš produktový rad farebných tlačových strojov a máme tak istotu, že všetkým našim zákazníkom môžeme ponúknuť rovnako vynikajúcu kvalitu výstupov nielen bez ohľadu na veľkosť daného zákazníka a objem jeho produkcie, ale i typ používaného média. Zákazníci spoločnosti Canon tak môžu jednoducho svoju produktivitu v oblasti vysoko kvalitnej farebnej produkcie posunúť na novú úroveň. A práve prostredníctvom neustálych inovácií a investícií do technológií i služieb a sprístupňovaním nových jedinečných možností pokračuje Canon v napĺňaní svojho záväzku podporovať v raste zákazníkov všetkých veľkostí i typov,“ uzatvára Mark Lawn.

 

Značky: