Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Canon od Expertnej obrazovej a zvukovej asociácie (EISA, Expert Imaging and Sound Association) dostal štyri ocenenia, ktoré dokazujú vysokú kvalitu produktov z radov fotoaparátov, objektívov a príslušenstva spoločnosti Canon.

Produkty Canon, ktoré získali ocenenia EISA Awards 2018:

  • DSLR camera 2018 – 2019: EOS 6D Mark II
  • Best Buy camera 2018 – 2019: EOS M50
  • DSLR prime lens 2018 – 2019: EF 85mm f/1.4L IS USM
  • Photo innovation 2018 – 2019: Speedlite 470EX-AI

Asociácia EISA je zložená z 53 špecializovaných odborových časopisov, ktoré vychádzajú celkom v 25 krajinách Európy, Austrálii, Kanade, USA či Indii. Medzinárodne uznávané ocenenia EISA Awards predstavujú najväčšiu redakčnú spoluprácu v oblasti spotrebnej elektroniky na svete. Už viac ako 35 rokov ich môžu získať len produkty, ktoré v sebe spájajú najmodernejšie technológie, požadované funkcie a špičkový výkon.

„Neustále sa snažíme vyvíjať a vyrábať produkty najvyššej kvality, ktoré fotografom všetkých úrovní umožňujú zdokonaliť ich zručnosti,“ hovorí Lee Bonniface, Marketing Director Canon Europe. „Túžba po neustálej inovácii udržiava značku Canon na čele špičkovej kvality spracovania obrazu celých 80 rokov našej existencie a zisk štyroch ocenení EISA Awards naše úsilie jednoznačne potvrdzuje.“

A aké vlastnosti ocenených produktov značky Canon považovala porota EISA pri svojom rozhodovaní za najdôležitejšie?

DSLR camera 2018 – 2019:

Canon EOS 6D Mark II

Vďaka full-frame CMOS snímaču s rozlíšením 26,2 megapixelov a obrazovému procesoru DIGIC 7 zabezpečuje táto kompaktná, ale výkonná digitálna zrkadlovka špičkovú kvalitu obrazu, a to dokonca aj pri zlých svetelných podmienkach. Canon EOS 6D Mark II cieli na pokročilých používateľov a za vynikajúcou použiteľnosťou stojí aj rýchle a spoľahlivé automatické zaostrovanie sa 45 bodmi a so systémom AF s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý je užitočný v režime živého náhľadu aj pri natáčaní filmov. Súčasťou tohto plne vybaveného modelu je – v prípade full-frame digitálnych zrkadloviek značky Canon vôbec prvýkrát – aj otočný dotykový displej. Používatelia si tak môžu vychutnať ľahké komponovanie záberu aj pohodlnú prácu s ponukou v menu.

Ďalšie informácie sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/eos-6d-mark-ii/

Best Buy camera 2018 – 2019:

Canon EOS M50

Táto malá, ľahká a cenovo dostupná bezzrkadlovka ponúka rovnakú obrazovú kvalitu výstupov ako jej väčší súrodenci. Vďaka snímaču typu APS-C s 24,1 megapixelmi a obrazovému procesoru DIGIC 8 si skvele poradí ako s fotografiami, tak aj s videom v rozlíšení 4K. Vďaka otočnému dotykovému displeju možno pohodlne realizovať záber z akéhokoľvek uhla. Navyše nechýba ani ľahké zaostrovanie dotykom, ktoré v kombinácii so spomínaným otočným displejom zjednodušujú tvorbu snímok z rôznych pozícií, teda napríklad aj pre selfie zábery alebo video blogy. Za vyzdvihnutie stojí aj vylepšený systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý umožňuje rýchle aj presné zaostrenie v celých 88 percentách zobrazovaného poľa. Vďaka vstavanej Wi-Fi alebo Bluetooth konektivite môžu používatelia ľahko prenášať fotografie z fotoaparátu do mobilu alebo tabletu a zdieľať ich na sociálnych sieťach.

Ďalšie informácie sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/eos-m50/

DSLR prime lense 2018 – 2019:

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

Ide o jedinečný objektív, ktorý v sebe spája vstavanú stabilizáciu obrazu s vysokou svetelnosťou. Vďaka tejto kombinácii je možné robiť snímky priamo z ruky aj pri veľmi zlých svetelných podmienkach. Canon EF 85mm f/1.4L IS USM je predurčený pre profesionálnu prácu a tomu zodpovedá aj odolnosť voči prachu i vode a rýchle aj presné automatické zaostrovanie. V porovnaní s predchádzajúcim 85mm objektívom Canon sú výstupy z novej verzie ostrejšie a používatelia určite ocenia aj možnosť veľmi atraktívneho rozostreného pozadia. Ocenený model je ideálny pre tvorbu portrétov i fotenie svadieb, obzvlášť v spojení s digitálnymi full-frame zrkadlovkami s vysokým rozlíšením.

Ďalšie informácie sú k dispozícii na https://www.canon.sk/lenses/ef-85mm-f-1-4-l-is-usm-lens/

Photo innovation 2018 – 2019:

Canon Speedlite 470EX-AI

Tento blesk automaticky eliminuje vznik tieňov a výrazne tak zjednodušuje fotografovanie. Speedlite 470EX-AI totiž vykonáva niekoľko skúšobných zábleskov a podľa vyhodnotenia odrazov od stropu alebo stien vypočíta a automaticky nastaví najlepšiu pozíciu hlavy blesku. Výsledkom je mäkké a skrášľujúce osvetlenie fotografovaného objektu. Ďalšou možnosťou je nastaviť hlavu ručne s tým, že blesk túto pozíciu zachová aj v prípade iného natočenia fotoaparátu. Vďaka kompatibilite so systémom merania E-TTL zvolí blesk vždy ideálnu intenzitu záblesku a zaistí tak perfektnú expozíciu výslednej snímky.

Ďalšie informácie sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/speedlite-flash-470ex-ai/

Značky: