Najvybavenejší smartfón zo série CAT výrazne vylepšuje termálnu kameru.
Je to odolný smartfón po každej stránke a výrobca hovorí o odolnosti voči pádom z výšky 1,8 metra na oceľovú podložku. Okrem toho prežije ponorenie do vody, nárazy, teplotné výkyvy aj prašné prostredie.
Teda odolný telefón taký, ako si ho predstavujete. Najzaujímavejšie na ňom je práve termálna kamera Lepton 3.5 od spoločnosti FLIR Systems. Tá na dosiahnutie čo najlepšieho obrazu spolupracuje s 12 Mpx kamerou v smartfóne. Na plné využitie kamery je tu softvér MyFLIR Pro. Ten podporuje rôzne nastavenia obrazu a je tu aj špeciálny režim pre snímanie veľmi vysokých teplôt.
Podporovaný rozsah je od -20 ÷ 400 °C s možnosťou nastaviť si upozornenie pri dosiahnutí určitej teploty. Týmto spôsobom sa dá telefón využiť na monitorovanie teplotnej situácie v čase. Všetky nastavenia sú dostupné z hornej lišty softvéru pre termálnu kameru. Z praktického pohľadu je to veľký prínos, nestrácate čas vstupovaním do menu a prehadzovaním volieb.
Telefón je vhodný na použitie pri zisťovaní únikov tepla, prehrievania, elektrických skratov a podobne. Využitie nájdete sami a je určený nielen na stavbu ale aj ako výbava záchranárskych zložiek.
Má hliníkové telo s pogumovanou zadnou stranou, ktorá má v spodnej časti jemné šrafovanie. Telefón sa nešmýka ani na hladkých povrchoch. Z pohľadu používania je to klasický smartfón s procesorom Snapdragon 660 a takmer čistým Androidom. Na ochranu displeja použil výrobca sklo Gorilla Glass 6, čiže je zatiaľ najnovšiu verziu pre tento typ smartfónov. Dá sa ovládať mokrými rukami aj rukavicami. Podobne, ako iné telefóny CAT, je okolo displeja
Na celkové používanie výrobca myslel a tak sú všetky tlačidlá podstatne väčšie a vystúpenejšie. Sú prispôsobené na použitie s rukavicami. Za bežných okolnosti si tvar telefónu a jeho ovládacie prvky nemusíte uvedomiť, avšak v zime so skrehnutými rukami je ovládanie istejšie ako na bežných smartfónoch. Čítačka odtlačkov je na zadnej strane a je mierne vnorená do tela. Nepatrí medzi najrýchlejšie ale to bude po skúsenostiach s inými telefónmi s týmto čipom od Qualcommu práve pomalším výkonom CPU.
Na boku je programovateľné tlačidlo, presne také, aké mávajú smartfóny tejto značky. Vybrať si môžete z rôznych skratiek k aplikáciám, kontaktom alebo napríklad funkcií ako zapnutie či vypnutie LED blesku do funkcie baterky. Funguje aj na dvojité stlačenie.
Zásahy výrobcu sú minimálne a prakticky jedinou aplikáciou navyše je práve MyFLIR. Výrobca má ešte aplikáciu na svoj obchod, kde nájdete aplikácie vhodné pre použitie s týmto telefónom. Teda okrem iného rôzne pravítka, kompasy atď. Všetko ale nájdete aj na Google Play. Je to viac-menej cesta k jednoduchšiemu nájdeniu vhodných aplikácií.