Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Interaktívne tabule a inovatívne technológie zamerané na manažment videokonferencií si čím ďalej tým viac razia cestu k slovenským B2B zákazníkom. Deje sa tak aj vďaka značke Polycom, ktorá je už 25 rokov celosvetovým lídrom v oblasti firemnej multimediálnej, videokonferenčnej a audiokonferenčnej komunikácie. Autorizovaným partnerom pre poskytovanie jej riešení na Slovensku a v Českej republike sa stala spoločnosť MARSANN IT.

Najmodernejšie technológie pre organizovanie konferenčných hovorov na diaľku spôsobom tzv. telepresence výrazne zefektívňujú vnútro-firemnú komunikáciu, komunikáciu s klientmi a partnermi či vzdelávacie procesy. Interaktívne technológie, ktoré vyvíja značka Polycom, ponúkajú viacero riešení na prenos obrazu, zvuku a multimediálneho obsahu počítača vo vysokom rozlíšení a kvalite prostredníctvom internetu. Súčasťou portfólia tejto značky sú aj nástroje pre správu, manažment a diagnostiku koncových prvkov. Technológie Polycom pritom prestávajú byť doménou iba zahraničných a nadnárodných spoločností. Čoraz viac ich využívajú už aj malé a stredne veľké firmy, ktoré dosahujú týmto spôsobom komunikácie znižovanie nákladov na cestovanie a zvýšenie efektivity práce pracovných tímov.

Naším cieľom je poskytovať riešenia šité na mieru. Podľa technologických a finančných požiadaviek klienta vypracujeme analýzu a navrhneme optimálne riešenie, ktoré pomôže danej firme či organizácii zefektívniť a ešte viac sprítomniť komunikáciu na diaľku s ich kolegami či partnermi,“ hovorí Ján Baliak, CEO spoločnosti MARSANN IT, ktorá sa stala autorizovaným partnerom značky Polycom nielen pre Slovenskú ale aj Českú republiku.

S cieľom lepšie sa oboznámiť s možnosťami videokonferenčných technológií od výrobcu Polycom si budú môcť záujemcovia zo Slovenska v blízkej budúcnosti produkty tejto značky aj zapožičať. Špecialisti z MARSANN IT zabezpečia ich prenájom ako aj inštaláciu. „Klienti si tak budú môcť komfortne porovnať ich doterajší spôsob riešenia videokonferencií so v súčasnosti najsofistikovanejšími svetovými technológiami,“ uvádza Ján Baliak.

Spoločnosť MARSANN IT má s integráciou technológii Polycom skúsenosti napríklad v rámci nadnárodného projektu Eduworld Holding, v ktorom išlo o prepojenie niekoľkých zahraničných univerzít vo Veľkej Británii, Francúzsku, Rusku aj na Ukrajine. Technológie Polycom už zefektívňujú procesy komunikácie aj v samotnej autorizovanej partnerskej spoločnosti. „S progresívnym rastom našej spoločnosti a rozširovaním našich retailových pobočiek na celom území Slovenska a tiež v Českej republike je to ideálne riešenie ako šetriť čas aj náklady a minimalizovať neefektívne cesty manažérov na stretnutia autami,“ vysvetľuje CEO MARSANN IT Ján Baliak.

O značke Polycom

Značka Polycom predstavuje už dlhodobo svetovú špičku v oblasti audio a videokonferenčných produktov. Viac ako 25 rokov definuje štandardy v podnikovej multimediálnej komunikácii. Produkty ako skupinové a personálne videokonferenčné systémy alebo konferenčné telefóny sú dnes neoddeliteľnou súčasťou každodennej komunikácie korporácií po celom svete. Produkty značky Polycom majú už dlhodobo vybudované strategické partnerstvo so značkou Microsoft, vďaka čomu je možné plnohodnotne integrovať komunikačné systémy Polycom s komunikačnými platformami, akou je napr. obľúbený Skype for Business. Práve v spolupráci so spoločnosťou Microsoft vyvinul Polycom už viac ako 40 produktov pre „svet“ videokonferencií, audiokonferencií či IPT, ktoré sú certifikované pre prostredie Skype for Business (S4B) či Team. Polycom okrem toho disponuje aj unikátnym riešením, ktoré dokáže prepojiť riešenia značky Microsoft s akoukoľvek videokonferenčnou jednotkou, a to bez ohľadu na výrobcu.

O spoločnosti MARSANN IT

Spoločnosť pôsobí od roku 2007 ako špecializovaný predajca výpočtovej techniky značky Lenovo na Slovensku. Prevádzkuje tu spolu 4 showroomy a e-shop lenovoonline.sk. Zároveň je autorizovaným servisným partnerom tejto značky. Okrem retailového predaja sa už dlhodobo orientuje na B2B klientelu aj s ponukou doplnkových služieb a integrácie služieb a hardvéru do celistvých projektov. Vzhľadom na komplexnosť služieb, akými sú kabeláže, elektroinštalácie, sieťové riešenia až po zapájanie hardvéru a serverov, dokáže MARSANN IT pokryť komplexné potreby klienta.

Značky: