Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O tom, že Slovensko má mnoho šikovných ľudí a firiem, ktoré dokážu priniesť mnohé inovatívne nápady, niet pochýb. Viacero z nich však svoje užitočné „vynálezy“ nedokáže správne naštartovať a rozbehnúť svoj biznis tak, ako by chceli a ako by si ich nápad zaslúžil. Dôvodom môže byť aj nedostatok finančných prostriedkov na marketing a reklamu či nesprávne kroky pri rozvoji obchodných aktivít.

Slovenská konzultačná spoločnosť Centire s.r.o. teraz podáva pomocnú ruku  inovátorovi alebo inovátorom, ktorí ju presvedčia, že si to zaslúžia. Inovačná súťaž, pod patronátom Centire a najväčšieho technologického festivalu IXPO, dáva jednej slovenskej firme možnosť prezentovať sa na najväčšom slovenskom technologickom festivale IXPO koncom apríla na Tyršovom nábreží v Bratislave.

„Progresívne nápady majú u nás stále zelenú a teraz dávame niekomu možnosť ukázať sa medzi špičkami v obore. Mnohí nevedia, ako svoje nápady „predať“, preto sme sa rozhodli, že jednej takejto firme pomôžeme nielen peniazmi na prezentáciu, ale aj bezplatnými radami našich konzultantov,“ prezradil Ľubomír Billý z Centire s.r.o., ktorá túto súťaž pripravila v spolupráci s organizátormi festivalu.

Firmy, ktoré sa zapoja do súťaže, majú možnosť vyhrať vlastný stánok, prípadne inú formu prezentácie na tejto akcii, okrem toho im budú preplatené náklady na prípravu do 3 000 € a získajú aj balík konzultačných služieb, ktorý im pomôže dostať podnikanie na vyššiu úroveň.

„Už na prvom ročníku našej akcie sa zúčastnia viaceré špičkové spoločnosti z oblasti technológií, inovácií a gamingu. Teší nás, že spolu  s Centire môžeme spojiť naše sily a pomôcť niekomu naštartovať a rozvinúť jeho biznis,“ povedal riaditeľ projektu IXPO Matej Drlička.

Do Inovačnej súťaže sa môžu zapojiť firmy, ktoré za posledné 3 roky dosiahli súhrn tržieb vyšší ako 40 000 € a majú minimálne 3 referencie na projekty, v ktorých spojili kreativitu a technológie. Uzávierka zapojenia sa do tejto súťaže je 15. marca a tie najlepšie projekty budú pozvané na osobnú prezentáciu. Bližšie informácie sú dostupné na www.centire.sk.

 

Značky: