CES 2018: SanDisk ukázal flash disk so závratnou kapacitou

0

Nadrozmerná kapacita vo flash disku nie je na zahodenie.

CES nie je len o televízoroch a notebookoch ale aj o podstatne menších vecičkách. SanDisk teraz ukázal flashdisk, ktorý má závratnú kapacitu 1 TB. Nie že by sme nemali 4 TB disky za dobré ceny. Ale toto je najmenší flash disk na svete. Má rozhranie USB-C a môžete ho teda pripojiť aj k smartfónu. Zaujímavá vecička, ktorá ukazuje trendy. Zatiaľ však ide o prototyp.

Zdroj: The Verge

Minulý rok sme na CES 2017 videli flash disk Kingston DataTraveler Ultimate GT s kapacitou 2 TB. Mali sme možnosť ho získať na test aj do našej redakcie a otestovať jeho schopnosti. Je síce kapacitne obrovský, no GT-čko je ťažšie a väčšie ako model od SanDisku. Zatiaľ čo model od SanDisku má USB-C, Kingstonový disk má ešte USB 3.0 port.

Podľa nás má hlavne využitie ako spoľahlivé zariadenie k počítaču. Cena prototypu sa odhaduje na zhruba 350 USD a to zatiaľ z neho nerobí masovo využívaný flash disk.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

CES 2018: Ako dvaja Nemci dobyli Las Vegas a ukázali elektroauto pre masy (americké)

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár