Tlačovka celkom neznámej spoločnosti sa na CESe zmenila na svetlý bod novinárskeho dňa v nedeľu 7. januára. 

Dvaja Nemci totiž na pódium priviezli elektrické auto, ktoré sa bude vyrábať v Číne a v predaji bude v USA, v Európe a tiež v Číne. Byton je názov auta ako aj samotnej firmy a na podvozku a elektrickej pohonnej technológii má existovať viacero verzií tohto auta.

To čo vyrazilo dych bola cena auta, ktorá štartuje na 45 000 USD a do predaja by malo ísť auto už tento rok. Firma si hľadá svojich partnerov v USA, zatiaľ je ich vlastnými nabíjačkami pokryté napr. mesto San Francisco.

Celkový deklarovaný dojazd tohto auta je 400 km na jedno nabitie. Na 80 % kapacity sa batéria nabije za 30 minút, 20 minút nabíjania vám prinesie dojazd 240 km.

V tomto auta majú byť sedadlá, ktoré sú sa dajú otáčať okolo svojej osi, ďalej je tu palubná doska vyplnená monitorom, pripravuje sa aj verzia s autonómnym spôsobom jazdy. Vtedy sa využije aj zábavná časť, vodič bude počas cesty mať napr. možnosť sledovať video a televízne vysielanie. Byton slúži zároveň ako monitor zdravia, obsahuje snímače, ktoré rozpoznajú prichádzajúcu chorobu a tiež monitoruje ako zdravo a športom žije jeho vodič.

Treba povedať, že auto vzbudilo na CESe veľkú pozornosť, My sme si dohodli testovaciu jazdu a ak sa to podarí, prinesieme osobné skúsenosti z jeho prevádzky.

Prečítajte si aj:

CES 2018 naživo: 6 dôvodov, prečo by ste mali sledovať TOUCHIT.sk počas nasledujúcich dní (doplnené o Video)

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.