Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najnovší odnímateľný Miix 720 Windows a pero Lenovo Active Pen 2 debutujú na CES

Dnešní spotrebitelia očakávajú, že im žiadna batéria nebude brániť ani ich brzdiť, či už pri práci alebo pri hre. Počnúc crossover automobilmi a biznis casual oblečením až po prácu z domu a nepretržité pripojenie, ľudia chcú jednoduchý, pohodlný prechod medzi kanceláriou a vrcholom kopca, medzi kaviarňou a domovom. Pre tento spôsob života je nevyhnutný počítač, ktorý je možné nakonfigurovať pre akékoľvek potreby.

Lenovo tímy zamerané na zážitky, skúsenosti užívateľov a zákazníkov získavajú spätnú väzbu od miliónov ľudí s cieľom lepšie pochopiť, čo potrebujú a chcú vo svojom ďalšom prenosnom počítači. Práve tieto spotrebiteľské trendy a postrehy viedli k vyvinutiu nového odnímateľného Miix 720 s Windows – všestranného digitálneho zariadenia so špičkovými komponentmi, ktoré nielen zahmlievajú, ale úplne odstraňujú hranice medzi prácou a hrou. Keďže jedna tretina generácie Millennials uprednostňuje flexibilitu zariadenia a pracovnú mobilitu pred inými pracovnými výhodami, vrátane platu, Miix 720 je šitý na mieru pre užívateľa, ktorý chce pracovať odkiaľkoľvek.

 

Odnímateľný Lenovo Miix 720 s Windows

Zazvoní vám budík a ako takmer 40 percent pracujúcich v USA, možno budete časť dňa pracovať na diaľku, nakoľko máte dôležitú predpoludňajšiu prezentáciu u potenciálneho klienta.

Toto ultra tenké zariadenie hodíte do tašky a vychádzate z dverí. Vďaka rozmerom len 14,6 mm a váhe 1,1 kg, vrátane precíznej klávesnice s podporou dotykového ovládania, váhu Miix 720 cestou do kaviarne na ramene takmer necítite.

Tenký a ľahký odnímateľný Lenovo Miix 720

Usádzate sa a pretočením otvoríte obrazovku, aby ste si ešte raz skontrolovali svoju prezentáciu. Integrovaná infračervená (IR) kamera v Miix 720 s Windows Hello okamžite rozpozná vašu tvár a odomkne toto odnímateľné zariadenie. Už žiadne zložité, ťažko zapamätateľné heslo, pri písaní ktorého sa môžete ľahko pomýliť a ktoré by zbytočne oddialilo začiatok vášho pracovného dňa. Ste vďační za túto jednoduchosť a súhlasíte so 75 percentami PC užívateľov, podľa ktorých je PC bio-autentifikácia, ako napr. rozpoznávanie tváre v Miix 720, veľmi praktickou a príjemnou funkciou.

Do vášho stretnutia zostáva už len pár minút. Klávesnicu nechávate v taške a použijete 12-palcovú dotykovú obrazovku ako tablet, pričom jeho QHD+ displej s rozlíšením 2880 × 1920 prináša ultra ostrú jasnosť obrazu pri vašej prezentácii, ktoré je plná rôznych grafík.

S perom Lenovo Active Pen 2 v ruke použijete tlačidlo, ktorým otvoríte váš email  a skontrolujete, či vám šéfka neposlala posledné úpravy dokumentu. Jej návrh: pridať do prezentácie ešte jeden rukou nakreslený nákres. Podobne, ako ďalších 20 percent opýtaných používateľov odnímateľných zariadení, ktorí používajú pero alebo stylus na dennej báze, sa spoľahnete na digitálne pero a urobíte nákres spolu s dodatočnými vysvetlivkami len jedným kliknutím svojho pera Lenovo Active Pen 2 využívajúc Windows Ink.  Až 4096 úrovní citlivosti tlaku na pero prináša precízny zážitok z kreslenia, akoby ste písali na papier.

Proces kreslenia a písania perom vám pomáha sformulovať obsah tak, aby bol zapamätateľnejší a významnejší. Prísľub spoločnosti Lenovo vytvárať šikovnejšie perá z veľkej časti pramení z neustále rastúceho množstva prieskumov, podľa ktorých digitálne perá lepšie vyhovujú pri konceptualizácii, prototypovaní, skicovaní, memorovaní a starom dobrom brainstromingu. Inak povedané, nielenže si nerobíte starosti s úpravami na poslednú chvíľu, novú informáciu ihneď zapracujete do prezentácie a presne chápete, prečo tam má byť.

 

 

Nový slide pridávate k ostatným a využitím Wi-Fi pripojenia posielate aktualizovanú prezentáciu svojej šéfke. Toto všetko máte urobené a kávu máte ešte stále horúcu. Až 8-hodinová výdrž vášho odnímateľného zariadenia s USB pripojením, ktoré nikdy nespí znamenajú, že si dokonca môžete nabiť svoj smartfón, kým je Miix 720 vypnutý a vy dopíjate svoju kávu.

 

Keď prídete do kancelárie klienta, jednoducho pripojíte 4K monitor v konferenčnej miestnosti k svojmu Miix 720 cez Thunderbolt 3, v dnešnej dobe najrýchlejší port dostupný pre počítače.   Pri rýchlosti 40Gbps Thunderbolt 3 zvládne všetky vaše potreby dátového transferu a simultánne aj prenos videokonferencie so šéfkou.

Prezentácia zožne úspech, dohoda je zaistená a vy znova vyberáte pero Lenovo Active Pen 2 , aby ste digitálne podpísali zmluvu. Strata stylusu je problémom číslo jedna medzi užívateľmi digitálnych pier,  no pre vás nie je problém nájsť vaše pero Lenovo Active Pen 2 , nakoľko Miix 720 disponuje praktickým držiakom.

Ste naspäť v kancelárii, pripájate si plnohodnotnú klávesnicu s 1,5mm výškou kláves pre rýchlejšie a presnejšie písanie. Počas stretnutia si znovu odopnete dotykovú obrazovku a používate váš mobilný tablet a pero Lenovo Active Pen 2 , aby ste si mohli jednoducho robiť poznámky. Pred odchodom z miestnosti zabudovaným fotoaparátom Miix 720 rýchlo odfotíte poznámky na tabuli.

 

Cestou domov, po dlhom dni, vás vonkajšia scenéria inšpiruje k ďalšiemu perspektívnemu návrhu. A keďže kreativita nepočká a vy máte Miix 720, môžete rýchlo urobiť zopár záberov zadným 5MP fotoaparátom a cestou vo vlaku môžete upravovať obrázok s perom Lenovo Active Pen 2.

Ste doma so západom slnka, vy a váš Miix 720 strávite pár minút komunikáciou na sociálnych sieťach s rodinou a priateľmi a pošlete šéfke email s návrhom scenérie, pričom s podsvietenou klávesnicou sa vám ľahko píše, aj keď sa stmieva.

Miix 720 klávesnica štandardnej veľkosti s podsvietením

Ako tak doma relaxujete, nastavíte si až 150-stupňový stojan Miix 720 do vyhovujúceho uhla a vychutnávate si film v pohodlnej polohe. Jeho vylepšené dvojité pánty stojana zabezpečujú výrazne plynulejšiu rotáciu a sú pevnejšie ako predtým.

Alebo ešte lepšie, jeho integrovaný port Thunderbolt 3 a voliteľné konektory vám umožnia pripojiť až dva ďalšie displeje so živým 4K rozlíšením, keď budete chcieť pozerať filmy s rodinou a priateľmi.

Bol to hektický, ale nakoniec úspešný deň a je ťažké si predstaviť, ako by ste ho zvládli bez mnohých tvárí zariadenia Miix 720 po svojom boku.

Ceny a dostupnosť

Lenovo Miix 720 (vrátane klávesnice) bude v cene od 1499 EUR dostupný od apríla 2017 v šampanskej zlatej farbe. Všetky Lenovo produkty sú dostupné na www.lenovo.com.

Pozrite sa, ako postrehy zákazníkov inšpirovali najnovšie Lenovo inovácie na CES 2017: https://www.youtube.com/watch?v=EIoPzpwS4uM

Značky: