Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Objavte viac ako 40 000 destinácií v 33 krajinách Európy a neobmedzene cestujte vlakmi a autobusmi železničných spoločností či niektorými lodnými linkami počas obdobia platnosti cestovného lístka za skvelé ceny. Navyše od 1. do 15. marca so zľavou 10 % z aktuálnych cien. To je špeciálna promo ponuka Interrail.

Znížená cena* v uvedenom období platí pre sieťové lístky Interrail (Global Pass a One Country Pass) a Eurail v papierovej i mobilnej forme pre prvú aj druhú vozňovú triedu. Stačí si na mape Interrail vybrať vysnívané destinácie a zbaliť kufre https://www.zssk.sk/wp-content/uploads/2020/01/Interrail-Map.pdf.

*výnimky zo zľavy: One Country Pass – Interrail Switzerland, Norway, Sweden, Finland a Denmark a tiež German Rail Pass.

Napríklad najpopulárnejší lístok Interrail Global Pass na 7 voľne zvolených dní počas 1 mesiaca pre dospelého cestujúceho (od 28 rokov) stojí bežne počas roka do 1. triedy 446 € a do 2. triedy 352 €. S promo zľavou 10 % to však vychádza v cenách 401 € do 1. triedy a 316 € do 2. triedy.

Bližšie informácie ku konkrétnym ponukám:

Interrail Global Pass

S týmto cestovným lístkom môžete voľne cestovať v 33 krajinách a na vybraných námorných linkách. Platnosť cestovného lístka si môžete zvoliť z nasledujúcich možností:

 • 4 voľne zvolené dni počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 5 voľne zvolených dní počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 7 voľne zvolených dní počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 10 voľne zvolených dní počas 2 mesiacov (FLEXI)
  • 15 voľne zvolených dní počas 2 mesiacov (FLEXI)
  • 15 dní nepretržite (CONTINUOUS)
  • 22 dní nepretržite (CONTINUOUS)
  • 1 mesiac nepretržite (CONTINUOUS)
  • 2 mesiace nepretržite (CONTINUOUS)
  • 3 mesiace nepretržite (CONTINUOUS)

Interrail Global Pass oprávňuje držiteľa jedenkrát v čase platnosti vycestovať a jedenkrát docestovať z a do krajiny svojho trvalého bydliska. Lístok Global Pass je možné zakúpiť si tu à https://zssk.interrail.eu/en/global-pass.

Interrail One Country Pass

Platí na tratiach dopravcov v jednej vybranej krajine, ktorá je na lístku uvedená. Platnosť cestovného lístka si môžete zvoliť z nasledujúcich možností:

 • 3 voľne zvolené dni počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 4 voľne zvolené dni počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 5 voľne zvolených dní počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 6 voľne zvolených dní počas 1 mesiaca (FLEXI)
  • 8 voľne zvolených dní počas 1 mesiaca (FLEXI)

Interrail One Country Pass je možné zakúpiť si tu à https://zssk.interrail.eu/en/one-country-pass.

Sieťové cestovné lístky Interrail v papierovej forme si môžete zakúpiť v ktorejkoľvek pokladnici Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) s Komplexným vybavením cestujúcich (KVC) alebo online na stránke www.interrail.eu či cez aplikáciu Rail Planner (pre Android aj iPhone) vo forme mobilného sieťového lístka mPass. Zároveň si môžete v tejto aplikácii okrem uloženého cestovného lístka vyhľadať vlakové spojenia a alternatívne trasy, vybrať vlaky, na ktoré nie je potrebná rezervácia alebo naopak zakúpiť rezerváciu na vybrané vlaky, zaznamenať vlakové spojenia do cestovného denníka, vizualizovať výlet na interaktívnej mape a množstvo ďalších funkcií.

Najväčšia výhoda sieťových lístkov Interrail je v tom, že cestujúcemu prinášajú slobodu v cestovaní. V jednej transakcii – či už osobne alebo elektronicky, si zakúpite zvolený sieťový lístok Interrail a cestujete. Pokiaľ je to Global Pass – po celej Európe, pokiaľ je to One Country Pass – tak vo zvolenej krajine. Jediné čo musí cestujúci urobiť je zakúpiť si prípadné rezervácie na konkrétne vlaky pokiaľ sú povinné alebo ak chce mať istotu miesta vo vlaku. Pri sieťových lístkoch Interrail je suma fixná počas celého roka (mimo špeciálnych zliav ako napríklad teraz v marci, kedy sa Interrail ešte viac oplatí).

Suma za sieťový lístok Interrail je výhodnejšia ako kúpa samostatných lístkov u rôznych dopravcov naprieč Európou. Ceny lístkov u zahraničných dopravcov sa totiž menia podobne ako pri leteckých spoločnostiach. A len lístok za jednu cestu sa pohybuje vo výške desiatok až stoviek eur (napríklad z Paríža do Bruselu môže lístok stáť napríklad 38 eur alebo 109 eur v druhej triede), pričom jeho cena sa zvyšuje k blížiacemu sa termínu odchodu vybraného vlaku. Ak potom chcete cestovať napríklad z Bruselu do Amsterdamu a ďalej z Amsterdamu do Berlína, tieto lístky budú stáť ďalšie desiatky až stovky eur.

Na druhej strane za sieťový lístok Interrail v prvej polovici marca zaplatíte napríklad počas 7 voľne zvolených dní v priebehu jedného mesiaca 316 eur do druhej triedy pre dospelého. Pričom za každý deň môžete cestovať s ľubovoľným počtom integrovaných dopravcov a nemusíte lúštiť ich jednotlivé stránky, boriť sa s jazykom, cenami a podobne.

Ako sme uviedli vyššie, na určité vlaky môžu dopravcovia k cestovnému lístku Interrail vyberať aj rôzne príplatky, a to napríklad za povinné miestenky (niekedy zahrňujú aj extra poskytované služby), lôžka a ležadlá, použitie kajút, lôžok v kabínkach a sklápacích sedadiel na lodiach lodných spoločností, sezónne príplatky v mesiacoch jún až september na námorných spojeniach medzi Talianskom a Gréckom, prístavné poplatky a palivové poplatky, občerstvenie, ktoré je zahrnuté v príplatku pri niektorých vlakoch a ďalšie služby poskytované vo vlakoch (telefón, noviny…). Keby ste sa potrebovali inšpirovať, všetky základné informácie spolu s tipmi na výlety v rámci Global Passu, aj One Country Passu nájdete tu: www.zssk.sk/cestujeme-vyhodne/ceny-zlavy-zahranicie/interrail/, takisto kompletný cenník: www.zssk.sk/wp-content/uploads/2023/01/20230112_IR-cennik-2023.pdf

Značky: