Chrome bude hodnotiť rýchlosť načítania webovej stránky: Pomalé weby dostanú odznak hanby

0

Vyzerá ako pôvodné logo prehliadača Edge.

Google oznámil novinku pre svoj webový prehliadač Chrome. Ten čoskoro začne upozorňovať používateľov na to, ako rýchlo sa navštevované webové stránky načítavajú.

Chrome bude hodnotiť jednotlivé weby pomocou nástrojov PageSpeed Insights a Lighthouse. Pomalé weby dostanú odznak hanby, ktorý v prípade ilustračného screenshotu vyzerá ako pôvodné logo prehliadača Edge. Dobre zoptimalizované stránky, ktoré sa rýchlo načítajú, budú mať indikátor načítania webu v zelenej farbe.

Nová funkcia by mohla byť prínosom najmä v prípade pomalých webových stránok. Chrome vás na túto skutočnosť upozorní a budete tak vedieť, že problém nie je vo vašom internetovom pripojení, alebo priamo na stránke, ktorú navštevujete. Odznak hanby zároveň môže motivovať jej prevádzkovateľa k lepšej optimalizácii.

Google Chrome

Pomalé weby dostanú odznak hanby (vľavo), rýchle weby budú mať zelený indikátor načítania stránky (vpravo). Zdroj: Google

Zdroj: Google

Prečítajte si aj:

Aktivujte si detekciu uniknutých hesiel v Google Chrome

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>