Aktivujte si detekciu uniknutých hesiel v Google Chrome

0

Funkcia, na ktorú bolo kedysi treba doplnok by sa mohla uchytiť priamo v prehliadači.

Google ju integroval do verzie Chrome 78, no zatiaľ ešte nie je zapnutá. Spraviť to môžete v tzv. Labs nastaveniach Chromu označovanými ako flags, upozorňuje server TheNextWeb.

Do riadka s adresou napíšte chrome://flags/ a stlačte Enter. Ak máte najnovšiu verziu prehliadača, nájdete v ňom položku ako na našom obrázku. Ak nie, ručne spustite aktualizáciu tým, že zobrazíte ponuku PomocníkInformácie o prehliadači Google Chrome.

Na to, aby ste dostávali upozornenia, že heslo už nemusí byť bezpečné, budete musieť povoliť synchronizáciu hesiel. Len takto bude môcť Google zistiť, v ktorých službách máte spravené účty a používate ich.

Funkciu odporúčame zapnúť, keďže kradnutie databáz s heslami je vo svete internetového hackingu každomesačná záležitosť.

Zdroj: TheNextWeb

Prečítajte si aj:

Dostupnejší web pre nevidiacich: Google vylepšuje prehliadač Chrome

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>