Chrome Canary pridal možnosť trvalého vypnutia zvuku na webe

1

Otravné prehrávanie videa so zvukom by sa mohlo stať minulosťou.

Je zaujímavé, čo všetko sa nám snažia vnútiť rôzne webové stránky. Najmä tie škodlivé, no neraz aj obyčajné stránky, napríklad spravodajské.

V Chrome Canary (PC verzia / Android verzia na stiahnutie) sa objavila funkcia, ktorá by umožnila trvalo vypnúť na konkrétnom webe zvuk. To znamená, že po načítaní stránky by sa video spustilo tak ako doteraz, no neotravovalo by vás zvukom.

Možnosť vypnúť zvuk na karte má Chrome a aj iné prehliadače už teraz. Avšak po zavretí karty alebo jej obnovení sa opätovne zapne tento neraz neželaný zvukový sprievod.

Možnosť stlmenia karty vo Firefoxe

Ak sa funkcia dostane do ostrého Chrome prehliadača, bude to trvať ešte niekoľko týždňov. Verzia Canary je totiž experimentálna a je určená pre tých, čo majú radi novinky ako prví. Aj za cenu nedorobených funkcií alebo menej odladeného prehliadača.

Čo hovoríte vy na automatické prehrávanie videa na webových stránkach?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Chrome 62 pre smartfóny mení svoju podobu | TOUCHIT

Pridaj komentár