Facebook, eBay a Pinterest budú medzi prvými službami, ktoré využijú novú technológiu.

Internetový prehliadač Chrome má vo verzii pre Android novú funkciu. Tá umožňuje webovým stránkam posielať používateľom notifikácie rovnakým spôsobom, ako to robia natívne mobilné aplikácie. Google chce takýmto spôsobom umožniť spoločnostiam lepšiu interakciu s používateľmi – a to najmä s tými, ktorí nemajú nainštalovanú oficiálnu aplikáciu služby.

push_nowat

Push notifikácie sú momentálne podporované Androidovou verziou prehliadača. Objavia sa však aj v prehliadači pre stolné počítače a notebooky. Prvé služby, ktoré novinku využijú, sú napr. Beyond the Rack, eBay, Facebook, FanSided, Pinterest, Product Hunt, VICE News, Roost a Mobify. Push notifikácie by mali integrovať počas najbližších týždňov.

Google verí, že nová funkcia dokáže zvýšiť záujem používateľov o častejšiu návštevu webových stránok. Tie totiž budú môcť používateľov upozorňovať na dôležité informácie a motivovať ich tak k opätovnej návšteve webu. Rovnako, ako to robia mobilné aplikácie.

push2_nowat

 

Chrome taktiež umožňuje jednoduché pripnutie webovej stránky na domovskú obrazovku (aj s peknou ikonkou). Funkcia je podľa Googlu užitočná najmä pri častom používaní webovej verzie služieb typu Medium a Flipboard.

Chrome chce nahradiť mobilné aplikácie

Chrome chce nahradiť mobilné aplikácie

Zdroj: TechCrunch

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit