Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ešte v priebehu tohoto týždňa je možné registrovať sa na Cloud Computing Conference, ktorá sa koná už v utorok 9. 6. 2015 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

Prednášky sa budú venovať právnym otázkam (zmluvy v rámci cloud computingu),  ponukám cloudových služieb, napr. riešeniu umožňujúcemu jednotlivým organizáciám spravovať a riadiť dokumenty v elektronickej forme s ich zákazníkmi a zároveň ich vybaviť dynamickým biometrickým podpisom prostredníctvom obchodnej siete. Na programe bude tiež ukážka vytvorenia cloudového datacentra, prípadové štúdie a praktické ukážky, napríklad ukážka nasadenia Acronis Backup Advanced for vCloud u Rackscale, s.r.o.

konfera_nowat

Cloud Computing Conference usporadúva spoločnosť Exponet 9. júna 2015 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave. Kompletný program vrátane anotácií a registračného formulára pre vstup zdarma nájdete na http://ccc.exponet.sk.

Zmluvy v cloud computingu témou odbornej konferencie

Pozvanie na konferenciu prijal advokát JUDr. Lukáš Jansa, popredný odborník na právo informačných technológií, ktorý zoznámi návštevníkov s problematikou zmlúv v rámci cloud computingu  (migračné a SaaS) a s jednotlivými rizikami týchto zmlúv (limitácie náhrady škody, dostupnosť služby, zodpovednosť za dáta atď.).

Možný scenár využitia FORPSI Cloudu v hybridnom prostredí načrtne Milan Leszkow zo spoločnosti INTERNET CZ, a to na základe reálneho projektu. V rámci prezentácie zhodnotí ako technické, tak aj ekonomické aspekty navrhnutého riešenia.

Riešenie Erigones SDDC, ktoré získalo ocenenie EuroCloud Slovakia Award 2014, spolu s ukážkou vytvorenia cloudového datacentra určeného na poskytovanie IaaS, PaaS a SaaS bude témou prednášky Patrika Skovajsy zo spoločnosti Erigones.

Po prestávke spoločnosť TurboConsult zoznámi účastníkov zo Sign+ ako online službou pre správu elektronických dokumentov a ARC predstaví NetSuite – najrýchlejšie sa rozvíjajúci ERP systém pre riadenie podniku v medzinárodných podmienkach. Konferenciu uzavrie prednáška Acronis BaaS, DRaaS vrátane ukážky praktického nasadenia Acronis Backup Adnvaced for vCloud u Rackscale s.r.o..

Program doplní rozsiahly výstavný priestor, kde sa návštevníci budú môcť stretnúť so zástupcami dodávateľských firiem a diskutovať o konkrétnych potrebách, či problémoch.

Značky: