Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Cloudflare Radar predstavil štatistiky prevádzky v Anglicku a Taliansku po finále EURO 2020

 Spoločnosť Cloudflare, dodávateľ platformy zvyšujúcej bezpečnosť, výkonnosť a spoľahlivosť internetových aplikácií, predstavila štatistiky využitia internetu v súvislosti s práve skončeným turnajom UEFA EURO 2020. S využitím svojej služby Cloudflare Radar zistila významné rozdiely v záujme o internetové servery vo víťaznom Taliansku a porazenom Anglicku, svedčiace o tom, že fanúšikovia po prehre vo zvýšenej miere strácajú záujem o športové správy a sponzorské kampane.

Podľa dát z Cloudflare Radar z obdobia počas vyraďovacích bojov bol v Anglicku najväčší záujem o spravodajské športové servery po osemfinálovom víťazstve nad Nemeckom, keď dosiahol 2,29-násobku zvyčajnej prevádzky. Po prehre s Taliansko vo finále bol síce ešte 1,84-krát vyšší, ale s Talianskom sa to nedalo porovnať. Záujem fanúšikov v Taliansku stúpal počas play-off postupne a po finále dosiahol 3,27-násobku zvyčajného priemeru.

Ešte markantnejší rozdiel bol v záujme o webové stránky sponzorov oboch národných tímov. Zatiaľ čo po prehre bola prevádzka na stránkach anglických sponzorov v priemere dokonca nižšia než v celom sledovanom období, talianski sponzori si mohli mädliť ruky: 1,89-násobok zvyčajnej prevádzky po finále bol zďaleka najvyšší počas celého play-off. Dáta Cloudflare tak potvrdzujú, že z pohľadu sponzorov je stávka na víťaza pre úspech ich marketingových kampaní úplne zásadná.

Cloudflare Radar je služba, ktorá využíva informácie z globálnej siete datacentier firmy Cloudflare na zisťovanie tém a trendov internetovej prevádzky s hlavným cieľom poskytnúť prehľady na dosiahnutie vyššej bezpečnosti a výkonnosti internetovej prevádzky. Na to slúžia komponenty Radar Internet Insights, Radar Domain Insights a Radar IP Insights, ktoré poskytujú nielen informácie o internetových hrozbách a útokoch, ale navyše napríklad informácie o využívaní nových technológií či globálnych témach, ako COVID-19 či EURO 2020.

Viac o štatistike UEFA EURO 2020 nájdete tu: https://blog.cloudflare.com/the-uefa-euro-2020-final-as-seen-online-by-cloudflare-radar/

Viac informácií o Cloudflare Radar nájdete tu: https://blog.cloudflare.com/introducing-cloudflare-radar/

V ČR a na Slovensku je partnerom Cloudflare spoločnosť ZEBRA SYSTEMS, ktorá je zodpovedná za dodávky služieb zameraných na bezpečnosť aplikačnej a sieťovej infraštruktúry (vrátane napríklad Cloudflare DDoS a WAF), zvyšovanie výkonnosti a spoľahlivosti internetových aplikácií (Cloudflare CDN a DNS), tímovú spoluprácu (Cloudflare for Teams, Cloudflare Access) či platformy pre vývojárov (Cloudflare Workers). Viac informácií o riešení Cloudflare vrátane dokumentov na stiahnutie nájdete na https://www.zebra.cz/cloudflare/.

Značky: