Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť LG Electronics (LG) predstavila svoj najnovší luxusný smartfón – LG G7 ThinQ, ktorého úlohou je vniesť do základného užívateľského komfortu užitočné a príjemné funkcie umelej inteligencie.

Prístroj LG G7 ThinQ, založený na mobilnej platforme Qualcomm Snapdragon 845, s pamäťou 4 GB RAM a vnútorným úložiskom 64 GB umožňuje ľahko spúšťať aj tie najnáročnejšie úlohy a aplikácie. Je vybavený 6,1-palcovým jasným displejom, ktorý je takmer o pol palca väčší ako jeho predchodca, ale telefón nie je ani o chlp širší, takže prístroj LG G7 ThinQ má ideálnu veľkosť na ovládanie jednou rukou.

Leštený kovový rám dáva prístroju LG G7 ThinQ elegantnejší, „naleštenejší“ vzhľad, ktorý je pre zvýšenú odolnosť doplnený spredu i zozadu sklom Gorilla Glass 5. LG G7 ThinQ má opäť vodotesnosť a prachuvzdornosť IP68 a je skonštruovaný tak, aby spĺňal požiadavky vojenských testov MIL-STD 810G.

Vylepšený fotoaparát s vyššou inteligenciou

Model LG G7 ThinQ je vylepšený 8 MPx predným fotoaparátom a 16 MPx objektívom vzadu ako v štandardnej, tak v širokouhlej (Super Wide Angle) konfigurácii pre vyššie rozlíšenie fotografií s väčšími detailmi. Vlajkový širokouhlý fotoaparát LG teraz zachytí ešte väčšiu časť krajiny s menším skreslením okrajov, zatiaľ čo selfie sú jasnejšie a v porovnaní s predchádzajúcimi telefónmi LG vyzerajú prirodzenejšie.

Spoločnosť LG ďalej vylepšila funkciu umelej inteligencie fotoaparátu, ktorá mala premiéru v modeli LG V30S ThinQ. AI CAM teraz ponúka 19 režimov fotografovania, oproti skorším ôsmym, pre ešte lepšiu inteligentnú optimalizáciu snímok. Používatelia tiež môžu svoje snímky ďalej vylepšovať jednou z troch ďalších možností efektov, ak im odporúčaná funkcia AI CAM nevyhovuje.

Fotografovanie za nízkeho osvetlenia sa pri smartfóne LG G7 ThinQ dostáva na novú úroveň vďaka novému superjasnému fotoaparátu (Super Bright Camera), ktorého snímky sú až štyrikrát jasnejšie ako typické fotografie zhotovené pri slabom svetle. Pri fotografovaní za slabého svetla algoritmus umelej inteligencie automaticky upravuje nastavenia fotoaparátu kombináciou technológie pixel binning a softvérového spracovania.

Spoločnosť LG tiež pridala nové funkcie, vďaka ktorým prináša fotografovanie s LG G7 ThinQ ešte väčšiu radosť. Režim živej fotografie (Live Photo) zaznamenáva jednu sekundu pred a jednu sekundu po stlačení spúšte, aby sa zachytili aj fragmenty neočakávaných okamihov alebo výrazov, ktoré by vám inak unikli. Funkcia Stickers využíva rozpoznávanie tváre na generovanie zábavných 2D a 3D prekrývajúcich prvkov, napr. slnečných okuliarov alebo pások do vlasov, ktoré sú vidieť priamo na displeji.

Novinkou v rade G je režim Portrait, ktorý vytvára profesionálne vyzerajúce snímky s rozostreným pozadím. Tohto bokeh efektu možno dosiahnuť pomocou buď štandardného alebo Super Wide Angle objektívu, čo dáva fotoamatérom možnosti pre ešte väčšiu kreativitu.

S umelou inteligenciou ľahšie a chytrejšie

LG G7 ThinQ bude jeden z prvých prístrojov, ktoré budú vybavené novými funkciami Google Lens. Funkcia, ktorá je k dispozícii v rámci aplikácií Google Assistant a Google Photos, dokáže poskytnúť ďalšie informácie o objektoch, napríklad pamätihodnostiach, rastlinách, zvieratách alebo knihách, a tiež identifikovať text. Môžete si prezerať webové stránky, pridávať do kontaktov vizitky, pridávať do kalendára udalosti alebo si vyhľadať položku v reštauračnom menu – a to všetko priamo z Google Lens.

Priamo pod ovládačom hlasitosti sa nachádza tlačidlo na spustenie funkcií umelej inteligencie telefónu. Jedným kliknutím na toto tlačidlo sa spustí Google Assistant, rýchlym dvojitým poklepaním sa spustí Google Lens, čo ešte u iného telefónu doteraz nebolo.

S využitím funkcie Super Far Field Voice Recognition (SFFVR) a vysoko citlivého mikrofónu tohto smartfónu rozpozná Google Assistant hlasové príkazy zadávané až zo vzdialenosti piatich metrov. Funkcia SFFVR dokáže oddeliť príkazy od hluku v pozadí, vďaka čomu je telefón LG G7 ThinQ skvelou alternatívou k domácemu hlasovému ovládaniu umelej inteligencie i pri zapnutej televízii. Vlastné príkazy LG pre Google Assistant boli v modeli LG G7 ThinQ rozšírené, takže teraz môžu používatelia zadávať vykonanie ešte väčšieho množstva úloh jednoduchým hlasom.

Superjasný displej zatieňuje konkurenciu

Prvá vec, ktoré si zákazníci pri prístroji LG G7 ThinQ všimnú, bude pravdepodobne nový 6,1-palcový displej QHD+ (3 120 × 1 440) s pomerom strán 19,5:9 s FullVision a spodným rámčekom, ktorý je takmer o 50 percent užší ako u LG G6. Na displej LG G7 ThinQ, založený na novej LCD technológii spoločnosti LG zvanej Super Bright Display, sa dá ľahko pozerať aj za priameho slnečného svitu, má jas až 1 000 nitov, čo je v odbore špička, a zobrazuje 100 percent farebného gamutu DCI- P3.

Podľa typu obsahu možno potom displej nastaviť na šesť rôznych režimov zobrazenia: Auto (Automatický), Eco (Ekonomický), Cinema (Kino), Sports (Športové), Game (Hra) a Expert (Expertný). V režime Auto telefón automaticky analyzuje obsah hry alebo fotografií a optimalizuje displej a spotrebu energie. Používatelia môžu obraz ešte ďalej jemne vyladiť samostatným nastavením teploty obrazovky a jednotlivých úrovní RGB.

Nový druhý displej smartfónu dáva používateľom flexibilné možnosti pri nastavovaní displeja podľa vlastného vkusu a štýlu. Displej možno plne rozšíriť tak, aby vyzeral ako bez rámčeka, alebo ho možno nastaviť tradičnejším spôsobom, kde je lišta upozornenia úplne začiernená. Na dosiahnutie osobnejšieho dojmu môžu používatelia dokonca zmeniť lištu upozornenia na inú farbu.

Medzi smartfónmi bezkonkurenčný zvuk

V rámci trvajúceho odhodlania spoločnosti LG poskytovať prostredníctvom svojich smartfónov jedinečné počúvanie ponúka LG G7 ThinQ luxusné inovácie v oblasti zvuku, ktorý ani naďalej nemá vo svojom odbore konkurenciu. Reproduktor Boombox, ktorý je prvýkrát ponúkaný práve v modeli LG G7 ThinQ, využíva vnútorný priestor prístroja LG G7 ThinQ ako rezonančnú komoru, vďaka čomu dosahuje dvojnásobných basov oproti konvenčným smartfónom a tým aj výkonného zvuku ako u veľkého audiozariadenia bez nutnosti použiť externé reproduktory. A to aj pri položení na drevený alebo kovový povrch.

LG G7 ThinQ je tiež prvý smartfón ponúkajúci virtuálny 3D zvuk akéhokoľvek obsahu do slúchadiel s až 7.1 kanálmi vďaka technológii DTS:X. Prístroj LG G7 ThinQ, ktorým spoločnosť LG pokračuje vo svojom zameraní na skvelý zvuk smartfónov, je vybavený prevodníkom Hi-Fi Quad DAC zaisťujúcim neuveriteľne bohatý zvuk najmä pri spárovaní s vysokoimpedančnými slúchadlami.

Model LG G7 ThinQ bude v nadchádzajúcich dňoch uvedený na trh v Južnej Kórei a následne na hlavných trhoch v Severnej Amerike, Európe, Latinskej Amerike a Ázii. Odporúčaná cena je na slovenskom 849 eur.

Kľúčové špecifikácie:

 • Mobilná platforma: Qualcomm® Snapdragon™ 845
 • Displej: 6,1-palcový QHD+ 19,5: 9 FullVision Super Bright Display (3120 x 1440 / 564ppi)
 • Pamäť: LG G7 ThinQ: 4GB LPDDR4x RAM / 64GB UFS 2.1 ROM / MicroSD (až 2TB)
 • Fotoaparát:
  Zadný duálny: širokouhlý 16MP (F1.9 / 107°) / 16MP štandardný (F1.6 / 71°), Predný: 8MP široký uhol (F1.9 / 80 °)
 • Batéria: 3 000mAh
 • OS: Android 8.0 Oreo
 • Rozmery: 153,2 x 71,9 x 7,9 mm
 • Hmotnosť: 162 g
 • Pripojenie: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.0 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (kompatibilný s 3.1)
 • Farby: New Moroccan Blue
 • Ostatné: super jasný displej / nový Second screen / AI CAM / super jasná kamera / rozpoznávanie hlasu Super Field / Boombox Speaker / Google Lens / AI Haptic / Hi-Fi Quad DAC / DTS:X 3D priestorový zvuk / IP68 odolnosť proti vode a prachu / HDR10 / Google Asistent Key / skenovanie tváre / snímač odtlačkov prstov / technológia Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 / bezdrôtové nabíjanie / kompatibilný MIL-STD 810G / FM rádio

Značky: