Čo prinášajú slúchadlá Galaxy EarBuds+

0

Slúchadlá Galaxy EarBuds+ predstavujú vylepšenie predchádzajúcej generácie a zmeny sa týkajú na prvom mieste predĺženej doby prehrávania. Podstatné je, že k telefónom Galaxy S20+ a S20 Ultra 5G dostanete k predobjednávke do 8.3. 2020 tieto slúchadlá zadarmo, čo sa rozhodne oplatí.

Samsung Galaxy EarBuds+

Samsung Galaxy EarBuds+

Čo sa vlastne zmenilo?

Voči 6 hodinám prehrávania so slúchadlami EarBus dokážu nové slúchadlá EarBuds+ bez akéhokoľvek nabíjania prehrávať hudbu súvislo až 11 hodín. Súčasťou dodávky je aj kolíska, ktorá dobíja slúchadlá. S ňou máte bez nutnosti externého zdroja energie dobu prehrávania hudby až 22 hodín.

K dispozícii je aj rýchle nabíjanie. Po 3 minútach nabíjania môžete prehrávať hudbu celú hodinu, za 5 minút je to 1,5 hodinu prehrávania a 10 minút nabíjania znamená 3 hodiny počúvania hudby. Okrem nabíjania v nabíjacej kolíske sa dajú EarBuds+ nabíjať aj bezdrôtovo a formou zdieľania energie s telefónom. Stačí teda položiť slúchadlá na kompatibilný telefón a nabíjanie sa začne. Kontrola nabitia slúchadiel je jednoduchá, stačí po nich poklepať, rovnako ako na nabíjacie puzdro. Kapacita batérie v slúchadle je 85 mAh, v nabíjacom puzdre 270 mAh.

Detail Samsung Galaxy EarBuds+

Detail Samsung Galaxy EarBuds+

Na druhom mieste je kvalita prehrávania hudby. Samsung použil dvojcestné prehrávanie (Tweeter a Woofer), čo znamená voči minulosti predovšetkým zvýšenie basovej zložky v hudbe. Zároveň máte pri telefonovaní čistý prenos hlasu. Preto sa do EarBuds+ pridal ďalší vonkajší mikrofón, ktorý sníma okolitý zvuk. Celkovo je zlepšený aj ambientný zvuk, ktorý generujú tieto čisto bezdrôtové slúchadlá.

Rozmery slúchadiel sa pritom zmenili len minimálne, dokonca je možné pre ne používať staršiu nabíjaciu kolísku. Pritom rozmery zdrojov zvuku sa zväčšili o 38 %. Použitá technológie je AKG.

Tretia oblasti zlepšenia je spolupráca s ďalšími aplikáciami. Aktuálne je to Spotify. Stačí len podržať dlhšie prst na slúchadle a Spotify začne prehrávať hudbu. Rovnako existuje spolupráca medzi EarBuds+ a novými televízormi od Samsungu na prenos hudby. Tiež je možné nastaviť Bixby rutiny na to, ako sa majú slúchadlá správať pri istých situáciách, ako je napr. šoférovanie vozidla. A existuje aj špeciálny herný režim pre tieto slúchadlá.

nabíjanie Samsung Galaxy EarBuds+

Nabíjanie Samsung Galaxy EarBuds+

EarBuds+ nemajú potlačenie vonkajšieho hluku, dá sa ale určiť, koľko vonkajšieho zvuku preniká do zvuku generovanému slúchadlami. Ich cena v samostatnom predaji je 169 eur.

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>