Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Creative Technology Ltd dnes oznámila, že jej USB zvuková karta Sound BlasterX G6 bola menovaná CES 2019 Innovation Awards Honoree v kategórii Gaming. Obhájením titulu Innovation Awards Honoree za Sound BlasterX AE-5 na CES 2018 spoločnosť Creative potvrdzuje svetové líderstvo v oblasti audia. 

Stavajúc na 30 ročnej tradícii technológie Sound Blaster, karta Sound BlasterX G6 stavia na presvedčení, že audio výkon je rovnako dôležitý ako jeho vizuálne spracovanie v oblasti hier a zábavy. Vďaka integrovaným funkciám na spracovanie zvuku vybavených SB-Axx1 je Sound BlasterX G6 jediným hardvérovým audio riešením s vysokým výkonom súčasne kompatibilný s platformami PS4, Xbox One, Nintendo Switch alebo PC. Sound BlasterX G6 je dostatočne univerzálny aby bol hardvérovým dekodérom Dolby Digital vytvárajúcim neobmedzené virtuálne priestorové kanály pre slúchadlá a reproduktory. Ponúka tiež prvotriedne audiofilské prehrávania štandardného a vysoko kvalitného obsahu s prehrávaním obsahu až 32bit / 384kHz a dynamickým rozsahom 130 dB. Zároveň je jediným prenosným DAC / AMP so zvukovým procesorom Xamp, ktorý zosilňuje kanály jednotlivo.

Sound  BlasterX G6 bude predstavená na CES 2019, najväčšom svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky, ktorá sa uskutoční v dňoch 8. – 11. januára 2019 v Las Vegas v Nevade v Benátskych zasadacích miestnostiach na 2. poschodí, Bassano 2701. Pre ďalšie informácie o Sound BlasterX G6 navštívte stránku eu.creative.com/p/sound-cards/sound-blasterx-g6.

CES Innovation Awards – Oslava toho najlepšieho v oblasti spotrebných technológiíCES sa považuje za celosvetovú platformu, na ktorej sa predstavujú najnovšie inovácie. Jeho vlajkovou udalosťou je CES Innovation Awards program vzdávajúci hold výnimočnému designu a inžinierstvu v oblasti výrobkov spotrebnej technológie. Nominované technológie sú posudzované najvýznamnejšími nezávislými priemyselnými dizajnérmi, inžiniermi a členmi obchodných médií,  ktorí oceňujú vynikajúci dizajn a inžinierstvo v špičkových výrobkoch spotrebnej elektroniky v rámci 28 kategórií.

Výrobky sú hodnotené na základe ich technických, estetických a dizajnových parametrov, využitia, funkčnosti a užívateľskej hodnoty, jedinečnosti a tiež spôsobu, akým sa dizajn a inovácia výrobku priamo porovnávajú s inými produktmi na trhu. Výrobky nominované ako CES Innovation Awards Honors odrážajú inovatívny dizajn a inžinierstvo v najnovších technických produktoch a službách na trhu. Zoznam produktov CES 2019 Innovation Honoree je uvedený na CES.tech/Innovation.

Značky: