Do predstavenia iPhone 7 sú ešte štyri mesiace, ale úniky jeho podoby a funkcií sú na internete prakticky každý deň, Každý je totiž zvedavý, s čím príde Apple, aby zmenil trend a iPhone sa znova začne predávať tak, ako keby si ľudia neuvedomovali jeho reálnu cenu. Zároveň je jasné, že ak sa má začať v USA predávať na konci septembra, je najvyšší čas, aby sa už pomaly začalo s finálnou výrobou.

Výroba tohto telefónu je v Číne a ustriehnuť zamestnancov veľkej fabriky ako je Foxconn nie je jednoduché.  V tejto chvíli sú pravdepodobne hotové prototypy iPhone 7, z ktorých si vedenie Apple nakoniec definitívne vyberie a spustí sa jeho masová výroba. Šéf Apple, Tim Cook je navyše v tejto chvíli osobne v Číne a okrem návštevy vedúcich predstaviteľov tohto obrovského štátu v Pekingu má naplánovanú aj návštevu výrobného podniku na juhovýchode krajiny.

iphone-7-ZadnaStrana_nowat

Dnešný únik súvisí s čínskou mikrostránkou Weibo, na ktorej je zobrazený 4,7 palcový zlatý (údajne) iPhone 7, resp. jeho zadná strana. Na prvý pohľad je vidieť, že veľa sa tu nezmenilo. Potvrdilo sa ale niekoľko faktov z 20 trendov, ktoré sme už uviedli o tomto telefóne.

Tip: Ako môže vyzerať iPhone 7?

20 dohadov, ktoré zatiaľ tušíme o iPhone 7

Predovšetkým zmizli nepríjemné pásiky na zadnej strane telefónu, ktoré sa teraz presunuli do jeho hornej a spodnej strany. Ďalej výrobca evidentne pochopil, že s fotografovaním bude musieť niečo urobiť a prvok medzi kamerou (teda nie dvoma ako sa šuškalo) a LED bleskom pôsobí tak, ako by malo ísť o laserové zaostrovanie.

Podškrtnuté a sčítané, ak by to malo tak, tak toho veľa Apple nezmenil a je málo pravdepodobné, že by z prednej strany telefónu bolo niečo radikálne nové. No uvidíme, snáď bude iPhone 7 viac prevratným produktom, ako sa môže zdať z dnešného úniku.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.