Keď spoločnosť OnePlus predstavila svojho prvého zabijaka vlajkových lodi, písal sa rok 2014.

Hneď od prvého momentu dokázala rozdeliť ľudí do dvoch skupín. Na tých, ktorí ju hneď od začiatku milovali a na tých, ktorí ju zatracovali. Spôsobil to model ONE a jeho exkluzívna dostupnosť na pozvánky.

Hlavným lákadlom bola stratégia, ktorá sľubovala polovičnú cenu a zároveň parametre tých najvýkonnejších zariadení. Od prvého momentu sme tak mali k dispozícii produkt, ktorý zaujal snáď každého nadšenca mobilného sveta. Základy úspechu boli položené.

OnePlus plánovala vydávať vlajkový model v ročnom intervale, pričom už v roku 2016 sa k nám dostali vlajkové lode hneď dve. Začiatkom roka to bol veľmi úspešný model OnePlus 3 a v novembri vylepšený, práve recenzovaný model 3T.

Začiatkom roka 2017 sa model 3T pravidelne umiestňoval na popredných miestach v benchmarkoch. Celkovo sa usadil v AnTuTu na 3. mieste, hneď za aktuálnymi modelmi spoločnosti Apple – iPhone 7 a 7 Plus, čo znamená, že v rámci Android zariadení nemá v tomto smere premožiteľa.

Je ale výkon všetko? Ma vôbec takýto prístroj slabiny? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Unboxing

Mobil k nám dorazil v minimalistickej krabičke bielej farby, na ktorej sa vyníma veľká vytlačená trojka a v hornej časti malé logo OnePlus červenej farby. Iba na bočných stranách škatuľky sa dozvedáme, že v rukách držíme model 3T.

Po otvorení sa nám hneď naskytne pohľad na zariadenie, ktoré má aplikovanú ochrannú fóliu. Tá je naozaj kvalitná. Nezachytáva odtlačky prstov tak ako lacné fólie a  je príjemná na dotyk. Podľa všetkého bude aj dosť odolná voči škrabancom.

Samotný prístroj je uchytený v červenej plastovej vaničke, pod ktorou sa nachádzajú potrebné dokumenty, samolepky OnePlus – po vzore Apple a sponka. Samozrejmosťou je sieťový adaptér s technológiou Dash Charge a napájací kábel s USB-A na jednej a USB Type-C na strane druhej. Čo nás potešilo asi najviac je, že hneď po zapnutí sa nám objavila notifikácia s aktualizáciou na Android 7.0.

Obsah článku

1. strana: Predstavenie a Unboxing
2. strana: Konštrukcia a hardware
3. strana: Software a konektivita
4. strana: Fotoaparát, zvuk a médiá
5. strana: Hodnotenie

9.0 Zabijak vlajkových lodí

Ak niekto hľadá nekompromisný výkon, bleskový a odladený systém s dobrým fotoaparátom a zvukom a v neposlednom rade vynikajúcou čítačkou odtlačkov prstov, rýchlym nabíjaním, s kúpou OnePlus 3T nemusí váhať. Flagship Killer aj v roku 2016 riadne potrápil konkurenciu a právom je považovaný za jeden z najlepších smartfónov dnešnej doby.
Už teraz sa tešíme na ďalší prírastok do rodiny OnePlus, ktorý očakávame v lete 2017 v podobe modelu OnePlus 5.

  • Konštrukcia 9,5
  • Výkon 9,6
  • Fotoaparát 8
  • Cena 10
1 2 3 4 5

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.