Fotoaparát, zvuk a médiá
Zadný a aj predný fotoaparát nám zhodne ponúkajú 16 Mpx. My sa ale budeme primárne venovať tomu hlavnému, zadnému, ktorý okrem očakávanej optickej stabilizácii ponúka aj elektronickú, vo verzii 2.0. O kvalitné zábery sa postará čip od Sony IMX298 s PDAF zaostrovaním. Preostrovanie je rýchle, ale miestami potreboval fotoaparát niekedy zbytočne preostriť, čo hlavne v spomalenom videu pôsobilo rušivo.
Pri tejto kategórii smartfónov je už štandardom, že zariadenie ponúka aj manuálny režim, kde si dokáže používateľ nastaviť všetky potrebné hodnoty od ISO až po čas uzávierky s časom do 30 s. Podporované je aj ukladanie fotografií do formátu RAW. Fotoaparát dokáže nakrúcať spomalené videá v rozlíšení 720p/120fps, štandardné videá až do kvality 4K/30fps. Pre väčšinu používateľov odporúčame využiť nastavenie 1080p@60fps. Video aj fotky počas dňa kombináciou dvojitej stabilizácie sú kvalitné a ostré.
Fotogaléria 1 – fotografie pri dobrom svetle
V noci fotky kvôli svetelnosti f2.0 nedosahujú už tak skvelé výsledky ako konkurencia. Fotenie s bleskom z blízka v noci je už v poriadku, i keď v detailoch nie je vykreslenie úplne ostré. Pri automatickom režime by sme očakávali trochu rozšírenejšiu možnosť voľby nastavení, napríklad filtrov či režimov snímania. V tomto majú navrch aplikácie od Samsungu, Sony či Huawei. Inak k výsledkom zadnej kamery nemáme žiadne ďalšie výhrady. Otváranie aplikácie je rýchle, či už gestom, dvojitým stlačením tlačidla napájania, alebo vstupom priamo z domovskej obrazovky. Fotoaparát je takisto, ako čítačka odtlačkov prstov chránený zafírovým sklom.
Nastavenie fotografií je len v pomeroch 1:1, 4:3 a 16:9. Nie je vidieť konkrétne nastavenie rozlíšenia pri danom pomere strán. Ale po nahliadnutí do galérie a z prepočtov je jasné, že pomer 1:1 je 12,2 MPx, 4:3 16,2 MPx a pomer strán 16:9 nám ponúkne rozlíšenie 12,1 MPx. HDR nie je veľmi agresívne a má buď automatický režim, režim stáleho zapnutia a polohu vypnutia. Užitočnou funkciou pre fotky je aj režim HQ pre zvýšenie kvality fotiek.
Fotogaléria 2 – fotografie v horšom osvetlení
Video ponúka 4 režimy rozlíšenia HD720p, 1080p, 1080p 60fps a 4K.
Aplikácia má pekné intuitívne prostredie. Ako spúšť fotoaparátu môžeme použiť aj tlačidlá pre ovládanie hlasitosti.
Zvukový výstup OnePlus 3T je nadpriemernej kvality. Hlavný reproduktor pri prehrávaní hudby je hlasný s plným zvukom a basovou zložkou. Neponúka síce stereo, ale kvalitou sa nestratí. Zvuk je porovnateľný so Samsungom Galaxy S7. Hlasitosť pri zvonení a notifikáciách by mohla byť o niečo vyššia.
Reprodukcia cez 3,5 mm audio konektor je takisto čistá, s vyváženým pomerom hodnôt. Samozrejme treba si pomôcť ekvalizérom. Zvuk sme testovali so Xiaomi Piston 3, Sennheiser CX 300 II s 3,5 mm jackom a s LeEco 2Pro s Type-C konektorom. Audio smerované do slúchadiel spĺňa vysoké nároky.
Kebyže zhrnieme zvukový prejav reproduktora v športovej terminológii, tak by to najlepšie vystihlo vyjadrenie, že na Extraligu to síce nie je, ale v prvej lige hráme o pódiové umiestnenie. To platí aj v prípade kvality fotiek a videa. Tie sú síce vynikajúce, ale konkurencia dokáže aj lepšie.
Zvuk pri hovoroch je dostatočne hlasný a konkrétny. Takisto patrí k tomu nadpriemernému, čo trh aktuálne ponúka.
Fotogaléria 3 – Detaily
Obsah článku
1. strana: Predstavenie a Unboxing
2. strana: Konštrukcia a hardware
3. strana: Software a konektivita
4. strana: Fotoaparát, zvuk a médiá
5. strana: Hodnotenie
Ak niekto hľadá nekompromisný výkon, bleskový a odladený systém s dobrým fotoaparátom a zvukom a v neposlednom rade vynikajúcou čítačkou odtlačkov prstov, rýchlym nabíjaním, s kúpou OnePlus 3T nemusí váhať. Flagship Killer aj v roku 2016 riadne potrápil konkurenciu a právom je považovaný za jeden z najlepších smartfónov dnešnej doby.
Už teraz sa tešíme na ďalší prírastok do rodiny OnePlus, ktorý očakávame v lete 2017 v podobe modelu OnePlus 5.
- Konštrukcia
- Výkon
- Fotoaparát
- Cena