Detailná recenzia a video: Urobí Samsung Galaxy S8 dieru do sveta?

7

O telefóne Samsung Galaxy S8 sa toho povedalo už naozaj veľa. V podstate sa tento telefón začal spomínať v dobe, keď Samsung stiahol z predaja Galaxy Note 7 a čakalo sa na ďalšiu vlajkovú loď od tohto juhokórejského giganta.

Všetci čakali, čo sa stane po tom, ako Samsung priznal v Note 7 problém s batériou a bolo jasné, že teraz musí urobiť niečo, čo tu ešte nebolo.

1. Galaxy S8 vs. Galaxy S8+

Ono robiť niečo nové a netradičné je dosť náročné, keďže smartfóny sú na trhu už dosť dlho a akosi väčšina užitočných vecí sa už objavila. Do čoho teda investoval Samsung v prípade Galaxy S8? Predovšetkým úplne zanechal plochý dizajn a obe novinky majú teraz zakrivené hrany displeja. Vyšlo to z toho, že telefón Galaxy S7 edge urobil nakoniec väčšiu dieru do sveta ako plochý Galaxy S7 a takto je telefón na prvý pohľad rozpoznateľný, že ide o vlajkovú loď od Samsungu. Teda len zakrivené rohy a dve veľkosti displeja – 5,8-palcový S8 a 6,2-palcový S8+. Okrem displeja sa tieto dve verzie líšia len kapacitou použitej batérie – 3000 mAh pre S8 a 3500 mAh pre S8+.

Vľavo Samsung Galaxy S8 a vpravo S8+

Náš osobný názor je, že lepšie je investovať do S8+, lebo tento displej je naozaj veľký a ak tento smartfón má byť náhrada počítača, tak potom 6,2-palca je tak akurát. Aspoň pre nás. Veľkou výhodou pritom je, že Samsung zmenil pomery strán. Z klasického pomeru je teraz viac filmový – 18,5:9, teda s trochou nepresnosti 2:1. Znamená to, že telefón sa veľmi dobre drží v ruke a napriek tomu, že má 6,2-palcový displej, máte pocit, že držíte v ruke relatívne malý telefón.

Plochu displeja sme porovnávali aj s telefónom Huawei P10, keďže prezident Huawei, Richard Yu, na svojich prezentáciách veľmi rád uvádza pomer plochy displeja a celkovej prednej plochy telefónu.

A ako je to v porovnaní s hlavným konkurentom, ktorý je v tomto prípade iPhone 7 PLUS? Z hľadiska displeja k celkovej ploche prednej strany telefónu vám napovie náš obrázok so zobrazením našej stránky.

Vľavo Samsung Galaxy S8+, vpravo Apple iPhone 7 PLUS

Galaxy S8 si dobre vychutnáte hlavne pri sledovaní videa, vtedy poskytne maximálne využitie plochy displeja

 

1. strana: Galaxy S8 vs. Galaxy S8+
2. strana: Galaxy S8 všeobecne
3. strana: Čo nájdete v krabici?
4. strana: Nekonečný displej a dizajn
5. strana: Vylepšený multitasking
6. strana: Kamery a ovládací softvér
7. strana: Prihlásenie do telefónu
8. strana: Výdrž na batériu
9. strana: Samsung Connect
10. strana: Bixby
11. strana: Vyhodnotenie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

7 komentárov

  1. Pingback: FOTO TOUCHIT: Samsung Galaxy S8+ a Red-Light District v Amsterdame. A Bob Dylan ako bonus | TOUCHIT

  2. Pingback: VIDEO TOUCHIT: Ktorý si vybrať? Samsung Galaxy S8 alebo S8+? | TOUCHIT

  3. Pingback: Ako sa darilo telefónom Samsung Galaxy S8 a S8+ v predpredaji? | TOUCHIT

  4. Pingback: Poznáme náklady na výrobu Samsungu Galaxy S8. Je najdrahší na trhu | TOUCHIT

  5. Pingback: Samsung dnes spustil predaj Galaxy S8 a S8+ | TOUCHIT

Pridaj komentár