Navštívili sme prezentáciu spoločnosti Huawei vo Viedni. Súčasťou tejto prezentácie bol aj špeciálny kamión, ktorý obsahoval prezentácie nových produktov, riešení IKT, ekológiu a efektívne využívanie elektrickej energie. ICT Roadshow Truck neskôr pokračovala aj do Bratislavy, kamión si teda mohli ľahko pozrieť aj záujemci u nás .

Vozidlo obsahovalo celý rad nových technológií a návštevníci tu našli ukážky moderného školstva a vzdelávania vrátane hybridných technológií, tiež tu boli prezentované digitálne finančné centrá a smart elektrárne.

Inteligentné vzdelávanie podľa HuaweiZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Inteligentné vzdelávanie podľa Huawei

Spolu s nami bola na prezentácii vo Viedni aj Mariana Trstíková, PR Manažérka Huawei na Slovensku a k celej prezentácii nám povedala „Huawei je dôveryhodným partnerom digitálnej transformácie podnikov. V tomto kamióne plnom špičkových riešení si ich môžu návštevníci vyskúšať na vlastnej koži. Kamión v Bratislave navštívili naši partneri, zákazníci, média a študenti z STU Bratislava.“

Výzvy Huawei pre IKTZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Výzvy Huawei pre IKT

Kamión s IKT riešeniami je rozdelený na dve hlavné oblasti – konkrétne riešenia a demo ukážky. V rámci riešení kamión obsahuje: CSR projekty ako Seeds for the future, Tech4All, 1000 Dreams, oblasť vzdelávania – Smart Classroom, Smart Campus, a ďalšie oblasti ako elektrická energia, financie, e- Government.

Huawei inteligentný campusZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Huawei inteligentný Campus

Huawei prináša pre školy riešenie Huawei CloudCampus, spoľahlivé, inteligentné, otvorené a bezpečné vzdelávanie, ideálne pre plne bezdrôtovú, inteligentnú kampusovú sieť. Spĺňa všetky požiadavky pre moderné vyučovanie. Riešenie inteligentného vzdelávania využíva Huawei IdeaHub ako vstup do výučby a spolupracuje s priemyselnými partnermi s cieľom poskytnúť digitálne, online ale aj offline inovatívne vyučovacie skúsenosti a uľahčiť zdieľanie vysokokvalitných vzdelávacích zdrojov.

Dátové centrum od Huawei kombinuje optické a klasické pripojenieZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Dátové centrum od Huawei kombinuje optické a klasické pripojenie

Technológie dátových úložísk sa využívajú už aj na Slovensku. Rudolf Hruška, CTO Datacenter Solutions Huawei nám priblížil konkrétnosti: „V našom regióne využívajú tieto technológie významné spoločnosti vrátane zákazníkov na Slovensku z oblasti priemyslu, energetiky a vzdelávania. Dodávame im technológie na ukladanie dát v dátových centrách, kde sú bezpečne uložené a podporujú kľúčové business aplikácie  Takéto technológie s vysokou dostupnosťou môžu byť užitočné napríklad v prípade havárií, ktoré môžu znamenať výpadok celej lokality. Riešenia od Huawei dokážu v takýchto situáciách zabezpečiť nepretržité fungovanie celej prevádzky.“

Dátové centrá Huawei sú navrhnuté tak, aby obnovili digitálnu infraštruktúru a urýchlili digitálnu transformáciu a pomohli rozvíjať dátové centrá. Cloudy Huawei poskytujú stabilné, spoľahlivé, bezpečné a inovatívne cloudové služby. Slúžia ako základ inteligentného sveta a podporujú umelú inteligenciu, ktorá je cenovo dostupná, ľahko použiteľná a spoľahlivá.

Riešenie digitálnych financií podľa HuaweiZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Riešenie digitálnych financií podľa Huawei

Táto roadshow prechádza nasledovnými krajinami: Poľsko, Nórsko, Švédsko, Fínsko, Bulharsko, Grécko, Turecko, Rumunsko, Srbsko, Rakúsko, Česko, Slovensko a Maďarsko.

Zdroje: vlastné, Huawei

Prečítajte si tiež

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.