Distribútor výpočtovej techniky, WESTech, spol. s r. o., po úspešnom prvom ročníku WEIT 2022 opäť zorganizoval podujatie, na ktorom privítal zástupcov prestížnych IT značiek a ďalších obchodných partnerov. Druhý ročník dílerského dňa WEIT, ktorý niesol hlavnú tému AI – umelá inteligencia sa konal vo štvrtok 21. septembra 2023 v x-bionic hoteli v Šamoríne.

Dílerský deň odštartoval spojením prednáškovej a výstavnej časti od 9.30 hod. Svoje prednášky odprezentovali v dvoch konferenčných miestnostiach značky ako DELL Technologies, Brother, Legrand, Samsung, Cudy, Canon, ASUS, TP-Link, DJI, Kyocera, Lenovo, ZENS, Xiaomi, oppo, Mikrotik.

V úvode programu samozrejme nechýbali ani uvítacie príhovory CEO spoločnosti WESTech, spol. s r. o., Mateja Sršňa, ako aj Sales & Purchasing Directora, Rudolfa Koubeka.

Veľkorysé priestory hotela x-bionic v Šamoríne využili tiež zástupcovia spoločností DELL Technologies, Lenovo, Apple, Legrand, Roborock, DJI, Asus, Brother, Canon, Logitech, Kyocera, TP-Link, Waki Vaky, TCL, Xiaomi, Fit Stream, 2N, FitStream, HP, Mikrotik, oppo, Digitus by Assman či ZENS v rámci svojich produktových výstav.

Po obede a po poslednej z prednášok, ktorá patrila spoločnosti HP, sa účastníci presunuli do najfarebnejšej z miestností v x-bionic sphere, do sály Tuli cinema, kde ich už čakali 3 spíkri panelovej diskusie: Martin Maštalír, generálny riaditeľ Dell Technologies Slovensko, Ľuboš Krpelan, Business Lead & Client Executive for key governmental agencies z Microsoft Slovensko a Juraj Podroužek, odborník na etiku AI z Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií. Pod taktovkou moderátorky panelovej diskusie a zároveň marketingovej riaditeľky WESTech, spol. s r.o., Kataríny Štefánkovej, krátko po 15. hodine WEIT otvoril brány diskusie na horúcu tému AI, ktorá svojím šťavnatým obsahom bohato vyplnila hodinový blok programu.

Záver dňa bol venovaný súťažnému kvízu o AI – umelej inteligencii, ktorý preveril pozornosť účastníkov počas panelovej diskusie prostredníctvom otázok na témy súvisiace s panelovou diskusiou. Vďaka svojim správnym odpovediam v kvíze si účastníci odniesli hodnotné ceny, ktoré do tomboly venovali partneri WESTech, spol. s r. o.

Organizátor počas dňa zaznamenal skvelú účasť, viac ako 300 účastníkov a už v súčasnosti organizátor konferencie pracuje na ďalších partnerských stretnutiach v roku 2024.

Po ukončení dennej časti sa po párhodinovej prestávke priestory x-bionic premenili na dejisko večernej VIP párty v duchu AI. Na galavečere zúčastnených privítala moderátorka v podobe AI avatara, ktorá odovzdala slovo moderátorovi večera, Marcelovi Forgáčovi. Ten nenechal svojej povesti nič dlžný a svojimi humornými premosteniami hravo uviedol večerné príhovory CEO WESTech, spol. s r. o., Mateja Sršňa, ako aj generálneho riaditeľa DELL Technologies Slovensko, Martina Maštalíra, ktorý sa hosťom prihovoril z pozície hlavného partnera podujatia.

Po úvodnom prípitku sa hostia mohli pustiť do skutočne bohatého rautu, lahodných nápojov či ochutnať výber špeciálnych craftových pív, ktoré sa tešili veľkému úspechu, a tak sa po pár hodinách sudy aj tento rok úspešne vyprázdnili.

Program následne pokračoval pútavým hudobným vystúpením Dary Rolins a Igora Kmeťa ml., ktorý roztancoval veľkú časť prítomných. Hostia galavečera, ktorí uprednostnili program bez tanečných kreácií, sa mohli zastaviť v zábavnom videokútiku Fun Face, z ktorého si odniesli 3D video alebo tiež stráviť príjemné hodiny networkingom pri svojich obľúbených drinkoch, či vychutnať si posledný z večerov s letným nádychom na terase x-bionic hotela.

Všetky aktivity, program a bohatý raut sa spoločne postarali o ďalší výnimočný večer v luxusných priestoroch hotela x-bionic, na ktorý budú môcť partneri spoločnosti WESTech, spol. s r. o. ešte dlhé dni spomínať.

Článok bol uverejnený v rámci mediálnej spolupráce.

Prečítajte si aj:

Značky: