Americké chladničky dodajú šmrnc každej kuchyni.

Vďaka extravagantnej povrchovej úprave z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a integrovanému baru budú prvou vecou, na ktorú sa pozriete. Vo vnútri ponúkajú ľahko prístupný, veľký skladovací priestor, ktorý sa môže dokonca meniť podľa vašich potrieb. Môžu mať však aj subtílnejšie rozmery vhodné do menších kuchýň v bytoch. Nie je čas prehodnotiť vaše súčasné vybavenie a siahnuť po modernejšej chladničke?

Praktické štvordverové chladničky

Klasické „ameriky“ bývajú široké 90 cm a sú dvojdverové. Za ľavým, zvyčajne užším krídlom dverí sa nachádza mraznička, vpravo je zas veľkorysá chladnička. Štvordverová chladnička je však praktickejšia. Má kapacitu klasickej americkej chladničky, ktorá dosahuje takmer 600 litrov úložného priestoru, je však úspornejšia. Keď na niečo dostanete chuť, stačí otvoriť oveľa menší priestor. Je teda ekonomickejšie potom obnoviť optimálnu teplotu.

Ďalšou veľkou výhodou je, že v chladiacom priestore máte po celej šírke spotrebiča police, na ktoré môžete pohodlne umiestniť aj tácky s pochúťkami. Manipulácia s ňou bude tiež veľmi pohodlná – krídla dverí sú totiž v porovnaní s bežnou kombinovanou chladničkou užšie, a preto vyžadujú menej miesta na otváranie.

Štvordverové chladničky sa vyrábajú nielen v bežnej šírke 90 cm, ale aj v šírke 80 cm. Ešte subtílnejšie sú chladničky typu French Door, ktoré majú namiesto mrazničky s dvierkami dve hlboké mraziace zásuvky. Môžu mať šírku až 70 cm a vystačia si s priestorom porovnateľným s tým, aký potrebujú obyčajné kombinované chladničky.

Technológia na uchovanie kvality potravín

Aby si všetky uskladnené potraviny udržali perfektný stav čo najdlhšie, potrebujete moderné technológie. Napríklad chladnička Hisense RQ760N4AFF v extravagantnom vyhotovení z čiernej brúsenej nehrdzavejúcej ocele má pokročilú beznámrazovú technológiu Total NoFrost s dvoma chladiacimi okruhmi. „Ide o jeden z najlepších chladiacich systémov na trhu, ktorý zabraňuje tvorbe ľadu a námrazy a zabezpečuje nízku spotrebu energie. V mrazničke sa potraviny k sebe nelepia a priestor je čistý a uprataný. Spolu s inteligentným systémom Multi AirFlow je v celom priestore spotrebiča ideálna klíma a potraviny zostanú dlhšie čerstvé bez ohľadu na to, kam ich umiestnite. Už žiadne nepopulárne rozmrazovanie,“ vysvetľuje Rok Omladič, odborník spoločnosti Hisense.

Úspora energie

Režim „úspora energie“ vám pomôže minimalizovať náklady na prevádzku spotrebiča a zároveň zachovať čerstvosť potravín. Teplota v chladničke sa automaticky prepne na 6 °C a v mrazničke na -17 °C. Energiu pomáha výrazne šetriť aj režim „dovolenka“. Pri tomto nastavení sa teplota v chladničke automaticky prepne na 8 °C a v mrazničke na -18 °C a výrobník ľadu sa automaticky vypne. 

Hisense chladničkaZdroj: Hisense
Hisense chladnička

Konvertibilný priestor a špeciálne zásuvky

Niekedy potrebujete viac miesta v chladničke a inokedy máte zase viac potravín na krátkodobé alebo dlhodobé zmrazenie. „V takýchto situáciách sa hodia konvertibilné zásuvky, ktoré nájdete v pravej dolnej časti spomínanej chladničky Hisense RQ760N4AFF. Umožňujú reguláciu teploty od +5 do -20 . Môžete si teda vybrať, či chcete v zásuvke nastaviť teplotu pre mäso, ryby alebo syr, či chcete chladiť nápoje, alebo napríklad skladovať zvyšky obeda, ktoré spotrebujete do týždňa, do mesiaca alebo za dlhší čas,“ dodáva Rok Omladič zo spoločnosti Hisense.

Táto luxusná chladnička so šírkou 90 cm ponúka aj dve extra veľké zásuvky na zeleninu a ovocie, ako aj praktický Fresh Box s teplotou okolo 0 ℃ na skladovanie rýb a mäsa. Prakticky usporiadaná je aj mraznička so špeciálnou hornou policou pre ľahký prístup k obľúbeným pochúťkam. V ľavej časti horných dvierok je integrovaný výrobník ľadu a dávkovač studenej vody, v mrazničke zase nájdete výrobník zmrzliny, oba bez potreby pripojenia na vodovod. Luxusná, tichá chladnička s invertorovým kompresorom a antibakteriálnou ochranou stojí 2 399 EUR a je k dispozícii aj v svetlej brúsenej nerezovej oceli.

Priestorovo úsporná verzia XXL chladenia

Ak máta na dizajnovú chladničku šírku len 80 cm, nová Hisense RQ563N4SWF1 je ideálnou voľbou. Ide o štvordverovú „ameriku“ v atraktívnom vyhotovení z čiernej brúsenej nehrdzavejúcej ocele s dávkovačom studenej vody vo dverách a s veľkou úložnou kapacitou s objemom 454 l. Na úrovni očí nájdete to, čo často potrebujete. Naopak, mrazené potraviny, po ktorých siahnete len občas, sa nachádzajú dole v dvoch mraziacich priehradkách. Hisense RQ563N4SWF1 stojí 899 EUR, čo je len o niečo viac ako štandardná kombinovaná chladnička.

Zdroj: Hisense

Prečítajte si aj: