Rad reproduktorov Lumina predstavuje vstupnú bránu do sveta naozaj kvalitného zvuku. Charakteristikou tejto rodiny je luxus, prirodzenosť zvuku a minimalizmus.

Hudba totiž vytvára náladu, upokojuje, rozveselí, ale aj spája členov domácnosti, a preto je kvalitný hudobný zážitok dôležitý. Výrobca Sonus faber je v tejto oblasti špičkou a dokazuje to aj radom reproduktorov Lumina.

Lumina I je kompaktný 2-pásmový reproduktor, ktorý sa hodí do malého priestoru. Je to kombinácia výškového (29 mm DAD – Damped Ampex Dome) a stredovo/basového (120 mm membrána zo zmesi celulózovej buničiny a prírodných vlákien) reproduktora. V spodnej časti je reflexný port.

Sonus faber Lumina I

Sonus faber Lumina I

Lumina I pritom prináša silný a kvalitný výkon, pričom dokazuje, že menej môže byť niekedy viac. Je to jasné riešenie pre niekoho, kto si praje kvalitný zvuk a chce dobre relaxovať v bezpečí domova aj v náročnej dobe, akú teraz žijeme. Pritom je to reproduktor s akceptovateľnou cenou.

Sonus faber Lumina I

Sonus faber Lumina I

Tieto reproduktory hrajú dobre aj pri stene. Odporúčaný výkon zosilňovača je 30 až 100 W, frekvenčná odozva reproduktorov je od 65 po 24 000 Hz. Pritom na týchto reproduktoroch nájdete rafinované detaily, kvalitné materiály a poctivú remeselnú prácu talianskeho výrobcu s dôrazom na dizajn.

Sonus faber Lumina I

Sonus faber Lumina I

Výrobca sa pritom sústredil na čo najprirodzenejší zvuk. Skrinka je pokrytá čiernou kožou a reproduktory sú dostupné v úprave klavírnej čiernej, orechovej a farbe wenge. Hmotnosť reproduktora je 4,4 kg, má rozmery 280 × 148 × 213 mm. Cena za kus je 399,50 eur, predajcom je BisAudio.

Sonus faber Lumina I a Lumina III

Sonus faber Lumina I a Lumina III

Lumina III je vlajková loď z novej rodiny. Ide o 3-pásmový stĺpový reproduktor, ktorý sa hodí do stredne veľkej izby a prinesie vám čistý zvuk, výborný najmä hľadiska stredného rozsahu. Kombinuje výškový reproduktor (29 mm DAD), stredový (150 mm s kužeľovou membránou z prírodných vlákien) a dva basové reproduktory (2 × 150 mm s membránou z prírodných vlákien).

Sonus faber Lumina III

Sonus faber Lumina III

Odporúčaný výkon zosilňovača je 50 až 250 W, frekvenčná odozva od 40 po 24 000 Hz. Hmotnosť tohto reproduktora je už 15,9 kg a rozmery má 989 × 228 × 277,7 mm. Farebné vyhotovenie je rovnaké, ako v prípade Lumina I. Reproduktor Lumina III stojí 999,50 eur, predajcom je BisAudio.

Celú rodinu ešte dopĺňa Lumina Center I ako perfektný komponent do multikanálovej zostavy. Je to 2-pásmový regálový reproduktor s tým, že sú tu dva 120 mm stredové reproduktory a jeden 29 mm výškový. Jeho cena je 649 eur.

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.