Dow Jones: Google kupuje Apple za 9 miliárd USD. Bola to však údajne len technická chyba

0

Dow Jones priniesol prekvapivú správu, ktorá, keby bola pravdivá, by zmenila súčasné IT a asi aj celý svet na nepoznanie.

Technologický gigant Google by tak získať 9 akcií Apple výmenou za jednu akciu Google. Celková hodnota tohto obchodu by tak bola 9 miliárd USD a to je suma, ktorú by asi nikto nepredpokladal. Dow Jones však vzápätí uviedol, že to bola len technická chyba.

Ak by sa tak naozaj stalo, Google by ešte dnes zabral novú centrálu Apple ako okupačné vojsko a podoba smartfónov by sa kompletne zmenila.

Viacerí analytici pochybujú, že by sa takáto správa naozaj mohla stať len v dôsledku technickej chyby. Skôr Dow Jones podozrievajú z toho, že si chce celkom lacno získať pozornosť. V každom prípade Apple ostáva naďalej samostatnou spoločnosťou. Bolo by ale naozaj zaujímavé sledovať, ako by sa nový gigant volal a čo by sa stalo s Androidom, resp. iOS.

Zdroj: The NextWeb

 

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár