Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dve nové aplikácie s televíznym obsahom pre divákov z Ukrajiny spustila vo svojich smart televízoroch určených pre slovenský trh spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak. Ide o dlhodobo pripravovanú IPTV službu Sweet TV, ktorá je určená Ukrajincom žijúcim a pracujúcim na Slovensku, a tiež zadarmo šírenú verejnoprávnu spravodajskú stanicu UA: Peršij, čo je obdoba slovenskej RTVS :24, ktorá ponúka necenzurované spravodajstvo a informácie o vojne na Ukrajine.

„Aplikáciu UA: Peršij pripravili českí vývojári zo spoločnosti Hybrid Company za podpory spoločnosti Kaltura a Mediawork za rekordne krátky čas. Stanica vysiela v ukrajinčine a je k dispozícii bez obmedzení vo viac ako 175 krajinách, zadarmo, bez nutnosti registrácie,“ hovorí Martin Huba, produktový manažér v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Aplikácia je aktívna v smart televízoroch Samsung modelových sérií 2017 a vyšších a využívať ju môžu diváci po celom svete.

Druhou aplikáciou je platená IPTV služba Sweet TV, ktorá ponúka lineárne televízne kanály aj nelineárny video obsah podobne ako tuzemské populárne IPTV služby typu O2 TV. „Aplikáciu sme plánovali dlhšiu dobu pre Ukrajincov, ktorí dlhodobo žijú a pracujú na Slovensku,“ hovorí Martin Huba. Tento týždeň je Sweet TV propagovaná v navigačnej lište smart televízorov Samsung. Dostupná je v modelových sériách televízorov 2015 a novších, vrátane tohtoročných modelov.