Od 1. apríla čaká takmer všetkých obchodníkov na Slovensku trojmesačné obdobie, počas ktorého musia svoje elektronické registračné pokladnice pripojiť na online systém Finančnej správy, známy aj ako eKasa.

Od 1. júla 2019 musí byť pripojenie nainštalované a funkčné povinne takmer pre všetkých podnikateľov a živnostníkov. Nová legislatíva sa dotkne používateľov rôznym spôsobom, najzásadnejšie ich však ovplyvní súčasné technologické vybavenie prevádzky a lokalita ich pôsobenia, ktorá sa nie vždy musí nachádzať v mieste s kvalitným pokrytím signálom.

 

Preto sa Slovak Telekom, spojil s výrobcom registračných pokladníc firmou ELCOM, aby pripravili pre svojich zákazníkov ponuku, ktorá im pomôže prejsť na nový systém bezstarostne a čo najefektívnejšie.

Ako na to? Bez kvalitného signálu to nepôjde

V prvom rade sa treba presvedčiť, či je potrebné zadovážiť si novú pokladnicu alebo bude postačujúce aktualizovať súčasnú registračnú pokladnicu. Najjednoduchšie si je to možné overiť priamo u výrobcu, napríklad u firmy ELCOM. Od toho sa potom odvíja aj najväčšia časť prípadných nákladov, ktoré musí podnikateľ investovať.

Následne a rovnako kľúčové je oboznámiť sa s pokrytím a rýchlosťou mobilného signálu v mieste prevádzky. Najmä lokality vzdialenejšie od mestských aglomerácií môžu byť mimo dosahu niektorých operátorov, prípadne môžu mať výrazne zníženú kvalitu signálu, čo môže spôsobovať výpadky, prípadne znížený komfort pripojenia online pokladnice.

S pokrytím 4G sieťou na viac ako 93 % populácie poskytuje Telekom komfort aj tým prevádzkam, ktoré sa nachádzajú v odľahlejších vidieckych miestach, či hornatom teréne.

Kvalitné a bezkáblové pripojenie pre každého

Ideálnou kombináciou ako zabezpečiť kvalitné a bezproblémové pripojenie registračnej pokladnice napríklad vo svojom kaderníctve, kaviarni, či na predajnom pulte, je pripojenie cez prenosný wifi router. To znamená, že k napojeniu pokladne nepotrebujete ťahať káble, ale dokážete ju pripojiť cez wifi sieť z priloženého routra vybaveného batériou.

V prípade menších prevádzok, ktoré majú do 5 registračných pokladní, Telekom pripravil ponuku wifi router (jednorazový poplatok 49 eur) + SIM karta  (1 GB) s mesačným poplatkom 4,99 eur.

Pre väčšie prevádzky, nad 5 pokladní, je mesačný paušál za SIM kartu (5 GB) 14,99 eura.

V prípade záujmu o komplexné riešenie, zahrňujúce pokladnicu + SIM kartu + wifi router a prípadne aj platobný terminál navštívte ktorékoľvek Telekom  obchodné miesto alebo vyplňte kontaktný formulár na webstránke.

V prípade, že máte ďalšie otázky alebo sa chcete o ponuke dozvedieť viac, navštívte stránku cez tento odkaz.

Zdroj: Telekom

Značky: