Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Skenery 3D Scantech a Evixscan pripevnené na kobotoch Universal Robots reprezentujú novú úroveň automatizácie

Spoločnosť Elvira, popredný dodávateľ 3D technológií a prevádzkovateľ portálu Abc3D, oznámila, že počas tohto ročníka Medzinárodného strojárenského veľtrhu v Brne (MSV) predstaví stolné a ručné 3D skenery na dvoch robotických pracoviskách. 3D skenery 3D Scantech a Evixscan pripevnené na robotických ramenách Universal Robots demonštrujú novú úroveň automatizácie a presnosti skenovacích procesov, ktoré umožnia výrobným spoločnostiam v maximálnej miere využiť potenciál technológií digitalizácie a aditívnej výroby.

„Veľtrh MSV 2023 pre nás predstavuje príležitosť poskytnúť najmä českým a slovenským zákazníkom detailnejší pohľad na inovatívne technológie v oblastiach 3D tlače a 3D skenovania, ktoré štandardne prezentujeme v našom showroome v Prahe Hlubočepích. Sme veľmi radi, že ich môžeme takto priblížiť aj širšiemu okruhu záujemcov a to najmä inovácie v oblasti 3D skenovania, ktoré už dnes postupujú vpred míľovými krokmi,“ povedal Jan Šmejcký, riaditeľ spoločnosti Elvira.

Okrem technológií 3D skenovania predstaví Elvira vo svojom stánku aj svoje tradičné exponáty z oblasti 3D tlače vrátane ukážok výtlačkov. Kompletný zoznam vystavovaných a prezentovaných výrobkov na MSV 2023:

3D tlačiarne: (výrobca/model)

Raise3D/Forge1

Raise3D/Pro3 a Pro3 Plus – HyperSpeed

Raise3D E2

3DSystems/Figure4

3D výtlačky: (výrobca/model)

Raise3D/DF2

Raise3D/Forge1

+ Výtlačky ďalších 3D technológií

3D skenery: (výrobca/model)

Evixscan/HD Quadro + robotické rameno UR 10e

3D Scantech/Simscan 42 + robotické rameno UR 5e

3D Scantech/IREAL3D iReal 2E

3DScantech/IREAL3D iReal M3

Revopoint mini+ dvojosový otočný stolík

Revopoint POP3 + otočný stolík

Revopoint Range + veľký otočný stolík 200 kg

Elvira bude svoje výrobky predvádzať v hale A1 v stánku č. 4. V stredu potom zástupcovia Elviry nadviažu na úspešnú tradíciu z minulého roku a budú prezentovať zároveň aj na Fóre aditívnej výroby v priestore pred sálou a v sále E1.

Značky: