Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Vypršal termín na žiadosť o grant
  • Rekordný počet žiadostí o ENTER grant
  • Navýšenie grantov z 30 000 eur na 100 000 eur

20. júna 2023 vypršal termín na podávanie žiadostí o ENTER grant, ktorý môže byť použitý na získanie sád micro:bitov a ich príslušenstva. Záujem základných a stredných škôl vysoko presiahol očakávania.

Pôvodne bola pre úspešných žiadateľov vyčlenená suma 30 000 €, no organizátori prijali neuveriteľných 194 žiadostí. Vzhľadom na mimoriadny záujem sa preto celková suma na granty navýšila na úctyhodných 100 000 €, ktoré budú využité na podporu digitálnych zručností žiakov.

„Sme nadšení z obrovskej odozvy na ENTER grantovú výzvu. Príjemne nás prekvapil počet záujemcov o prácu s micro:bitom. Aby sme vyhoveli čo možno najväčšiemu množstvu škôl, rozhodli sme sa strojnásobiť objem prostriedkov v grantovej výzve na zakúpenie micro:bit sád. Veríme, že tento mikropočítač sa stane neodmysliteľnou súčasťou vzdelávacieho procesu na väčšine slovenských škôl,“ povedala manažérka spoločenskej zodpovednosti Telekomu, Tatiana Švrčková.

O tom, ktoré školy grant získajú, rozhoduje komisia zložená z odborníkov na vzdelávanie a micro:bity. Jej výsledky budú zverejnené počas prvého júlového týždňa.

10 000 micro:bitov pre školy

Projekt ENTER si kladie za cieľ naučiť žiakov a ich učiteľov digitálnym zručnostiam. Tie sú v súčasnej technologickej dobe nevyhnutnou schopnosťou. Zároveň podporuje a povzbudzuje talentovaných jednotlivcov a skupiny, ktorí majú odvahu a nadšenie transformovať svoje inovatívne nápady do pôsobivých projektov. Počas ich tvorby žiaci rozvíjajú svoju kreativitu a interagujú medzi sebou, čo ich učí komunikácií a tímovej práci. Vďaka digitálnym zručnostiam si tiež otvárajú dvere k množstvu životných a pracovných príležitostí.

Projekt ENTER je postavený na troch pilieroch. Prvý pilier je o osvete a popularizácii technológií a dôležitosti digitálnych zručností. Druhý pilier zastrešuje vzdelávanie učiteľov. V treťom pilieri sa sústreďujeme na to, aby mala škola možnosť dostať sa k hardvéru. ENTER Programiáda je konceptom, cez ktorý podporujeme deti a študentov k tvoreniu a hľadaniu riešenia problémov v ich okolí. Aby deti nevyužívali technológie iba pasívne, ale učili sa programovať, rozvíjať svoju kreativitu, logicky uvažovať či pracovať v tíme.   Je to tiež príležitosť, ako motivovať mladú generáciu venovať sa programovaniu a technológiám ako súčasti ich budúceho kariérneho rastu,“ vysvetľuje manažérka spoločenskej zodpovednosti Telekomu, Tatiana Švrčková.

Za posledné tri roky Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis na školy cez grantové programy rozdistribuoval vyše 10-tisíc micro:bit sád. Telekom spolu s partnermi, Učíme s hardvérom a AJ Ty v IT, poskytol bezplatné školenia viac ako 1500 učiteľom zo 700 škôl z celého Slovenska a zorganizoval tematické workshopy, ktorými prešlo vyše 7000 žiakov. Pre učiteľov sú k dispozícií aj bezplatné podklady na hodiny a pravidelné workshopy, na ktorých si môžu zdokonaľovať svoje zručnosti.

Držíme palce všetkým žiadateľom o získanie grantu.  

Viac informácií o projekte ENTER nájdete na webe enter.study

Značky:

Komentáre sú uzavreté