Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Integrovaná kampaň na tlačiarne Epson EcoTank bude vysielaná v televízii, na vonkajších akciách, na predajných miestach či na sociálnych sieťach.

Hlavným partnerom Epsonu sa stal Usain Bolt – najrýchlejší človek na svete. Tento osemnásobný olympijský medailista, ktorý je mnohými považovaný za najlepšieho šprintéra všetkých čias, bude tvárou veľkej kampane propagujúcej tlačiarne Epson EcoTank bez atramentových kaziet.

Usain sa koncom tohto týždňa objaví s tlačiarňami Epson EcoTank v televíznych reklamách vo Veľkej Británii a Nemecku a aj na billboardoch, webových banneroch, na predajných miestach vo veľkých obchodných domoch a na sociálnych sieťach. Usain bude svojím typicky pohodovým štýlom predvádzať, že s tlačiarňou Epson EcoTank môžete v duchu hesla „Just Fill and Chill“ („Doplň a užívaj“) bezproblémovo a bez atramentových kaziet tlačiť až tri roky[1].

Od uvedenia v roku 2010 sa na svete predalo vyše 60 miliónov tlačiarní EcoTank s vysokokapacitnou atramentovou nádržkou, ktoré našim zákazníkom znížili náklady na tlač až o 90 %[2]. Tlačiarne sú namiesto kaziet vybavené atramentovými fľaštičkami. Epson nedávno rozšíril svoj oceňovaný rad tlačiarní EcoTank, aby mohli bezproblémovú tlač s mimoriadne nízkymi nákladmi využívať aj domácnosti a menšie kancelárie. Všetky nové tlačiarne Epson EcoTank využívajú technológiu Micro Piezo Heat-Free, ktorá znižuje spotrebu energie i náhradných dielov.

Yoshiro Nagafusa, prezident spoločnosti Epson Europe, o partnerstve povedal: „Usain je pre nás dokonalý partner! Je to jeden z najznámejších ľudí na svete a veríme, že svojou sympatickou povahou pomôže dostať naše nízkonákladové tlačové riešenia medzi ľudí príjemným a zábavným spôsobom, ktorý si zapamätajú. Dnes, keď oveľa viac ľudí pracuje z domu a kedy sú všetci členovia rodiny preťažení mnohými povinnosťami, je tá správna chvíľa zamerať sa na propagáciu našich tlačiarní EcoTank a ekonomických výhod, ktoré prinášajú.“

Usain Bolt povedal: „Mám obrovskú radosť, že môžem Epsonu pomáhať s propagáciou tlačiarní EcoTank. Spolupracujem len so značkami, pri ktorých verím, že dokážu priniesť skutočnú zmenu. Tlačiarne EcoTank zbavujú človeka veľkej časti nepríjemností, ktoré poznáme z tlače s atramentovými kazetami, takže uľahčujú život – a to stojí za to. Našu spoluprácu si vážim aj z mnohých ďalších dôvodov. Máme veľa spoločných hodnôt a snažíme sa prispievať k lepšej budúcnosti. Epson to robí tak, že vytvára spoľahlivé produkty, ktoré pomáhajú skupinám a spoločnostiam rásť a prosperovať. Ja sa snažím druhých inšpirovať, aby išli za svojimi snami, nech sú akokoľvek veľké alebo malé.“


[1] Na základe objemu tlače 100 strán A4 za mesiac a pri zvážení najnižšej výťažnosti z priloženého radu atramentov.

[2] Na základe výpočtu spoločnosti Epson: priemerná úspora nákladov na tlač stránky a priemerný počet atramentových kaziet potrebných na tlač rovnakého počtu stránok ako pri použití fľaštičiek s atramentom Epson EcoTank 101 a 103. Porovnanie priemernej výťažnosti (tlač na A4 podľa ISO/IEC 24711) pomocou fľaštičiek radu EcoTank 101 a 103 a originálneho spotrebného materiálu (IDC, Hardcopy Peripherals Consumables Tracker, dodávky v roku 2020, publikované v 1. štvrťroku 2021) používaného 25 najpredávanejšími tlačiarňami formátu A4 s atramentovými kazetami do 100 € (vrátane dane) v Českej republike, Maďarsku, Poľsku a Turecku (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, dodávky v roku 2020, publikované v 1. štvrťroku 2021). Náklady na stránku sú vypočítane ako jednotkový podiel príslušných tržieb z predaja fľaštičiek/kaziet a celkovej výťažnosti.

Značky: