Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová služba Epson Bridge pro Microsoft Universal Print zjednodušuje a zabezpečuje tlačové úlohy – zachováva pripojenie k firemným sieťam VPN – a to aj pri používaní osobných tlačiarní doma.

Spoločnosť Epson prináša riešenie pre bezpečnú tlač pri práci z domu a umožňuje zamestnancom pracujúcim z domu tlačiť bez toho, aby museli opustiť firemnú sieť VPN a to aj keď používajú vlastné tlačiarne.

Väčšina zamestnancov pracujúcich z domu sa už niekedy stretla s problémami s tlačou pri pripojení k firemnej sieti VPN. V praxi to znamená, že sa musia pri tlači odpojiť od siete. Tlačové úlohy sú potom ľahko napadnuteľné a ľudia sú rozladení.

Patrick Perrot zo spoločnosti Epson Europe vysvetľuje: „Vďaka riešeniu Epson Bridge pre Universal Print môžu zamestnanci bezpečne tlačiť pracovné dokumenty odkiaľkoľvek, vrátane svojej domácej tlačiarne a pritom mať počítač pripojený k firemnej sieti VPN.“

Táto služba umožňuje správcovi zabezpečovať správu osobných tlačiarní v domácnosti aj zdieľaných tlačiarní v kancelárii a to vďaka prepojeniu cloudovej tlačovej služby Microsoft „Universal Print“ a cloudovej služby „Epson Connect“ od spoločnosti Epson.

Nastavenie je jednoduché. Nie je nutná inštalácia ovládačov a správcovia môžu zaregistrovať akúkoľvek tlačiareň Epson, ktorá je kompatibilná so službou „Epson Connect“. Po registrácii môžu zamestnanci tlačiť dokumenty tak, že v dialógovom okne tlače vyberú osobnú alebo zdieľanú tlačiareň. Správcovia môžu sledovať používanie tlačiarní na ovládacom paneli Universal Print a získajú tak prehľad o objeme a histórii tlače. Ide o cloudovú službu, ktorú je možné ľahko spustiť a ktorá nevyžaduje žiadne ďalšie kapitálové investície. Predplatné možno zakúpiť na Microsoft AppSource alebo Azure Marketplace

Značky: