Essential Phone sa vôbec nepredáva dobre

0

Essential Phone je k dispozícii približne šesť mesiacov. Nebolo vôbec jednoduché ho dostať na trh.

Stretal sa s mnohými problémami, ale dnes už nie je tak ťažké si ho zaobstarať v pekných akciových ponukách. To všetko ale vyvoláva otázku: Koľko zariadení skutočne predali?

Zdá sa, že telefón má na webových stránkach s technológiami pomerne slušnú podporu, ale ako sa to prejavilo na predajoch?

Nemáme síce žiadne oficiálne čísla predajov, ale výskumná firma IDC oznámila, že spoločnosť Essential predala 88 000 smartfónov za prvých šesť mesiacov. Je zrejmé, že tieto čísla sú menej než priaznivé, ale nemôžeme zabudnúť, že Essential je úplne nová spoločnosť.

Nikto neočakával, že Essential Phone bude predávať ako Samsung Galaxy alebo dokonca Google Pixel smartfóny. Je to veľmi závislé od propagácie a aj sociálneho marketingu.

Spoločnosť má v pozadí veľké meno, otca Androidu Andyho Rubina, ale ani to nemusí nutne predávať telefóny. Nikto mimo technologického svete pravdepodobne nevie o Essential Phone.

Najlepšie, čo môže spoločnosť Essential teraz spraviť je aj naďalej zlepšovať svoje zariadenia a budovať vernosť zákazníkov. Essential to bude môcť použiť ako odrazový bod pre svoje nové smartfóny, ktoré sa snáď budú predávať lepšie.

zdroj: phandroid

Prečítajte si aj:

Essential phone oficiálne v predaji. Andy Rubin sľubuje dvojročnú podporu aktualizácií

Značky:

O autorovi

Pridaj komentár