Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská firma Citadelo, ktorá sa zameriava na etický hacking a penetračné testy, sa umiestnila na 8. mieste rebríčka FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies v oblasti kybernetickej bezpečnosti v Európe. Celkovo sa umiestnila na 650. mieste s rastom 243,94 %. Tím Citadelo pôsobí na slovenskom a českom trhu viac ako pätnásť rokov a aktuálne rozširuje svoje pôsobenie v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. 

Kybernetická bezpečnosť je dnes pevnou súčasťou stratégií firiem každej veľkosti, a to najmä v časoch pandémie a rastúcich hybridných hrozieb či kybernetických útokov. “Zaradenie do zoznamu FT 1000 podčiarkuje našu dlhoročnú snahu a výsledky, ktoré sme ako líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti priniesli na slovenský a český trh. Naše know-how budujeme od roku 2006 a vďaka strategickému investorovi sa rozširujeme do ďalších krajín,” uviedol CEO a spoluzakladateľ Citadelo Tomáš Zaťko. Rebríček FT 1000 ponúka prehľad najrýchlejšie rastúcich firiem v Európe, ktoré dosiahli najvyšší percentuálny nárast tržieb v rokoch 2017 a 2020.

Citadelo rastie aj v roku 2022

Etickí hackeri Citadelo zaznamenali v roku 2021 zvýšený dopyt po službách IT bezpečnosti a odhalili
2 700 zraniteľností. Významný rast dosiahli vďaka úspešnému dokončeniu takmer 1 000 projektov pre viac ako stovku klientov. “Od vstupu do švajčiarskej skupiny Artmotion v predminulom roku sa nám darí expandovať v regióne DACH (Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.) Zároveň sme výrazne rozšírili náš tím expertov, ktorý plánujeme aj naďalej posilňovať,” vysvetlil Tomáš Zaťko. 

Firemná kultúra tvorí dôležitú súčasť identity Citadela. “Máme chuť medzinárodne rásť, no chceme si pritom zachovať našu unikátnu hackerskú kultúru. Hľadáme profesionálov, ktorí sú zvedaví, neustále sa učia a dokážu viesť iných,“ dodal Tomáš Zaťko.

Značky: