Webová služba Toshl.com je vynikajúcim pomocníkom pre všetkých s potrebou organizovať svoj rozpočet a financie. Môžete síce evidovať svoje výdavky do Excelu, no zhruba asi každý tuší ako dlho mu to vydrží. Nehovoriac o tom, že je značne nepohodlné nahadzovať bločky z obchodov, keď sa ich nazbiera viac. Tu máte možnosť pristupovať k službe cez mobilný telefón s Androidom, iOS a Windows Phone. Samozrejmosťou zostáva prístup cez webový prehliadač.

Funkcie a možnosti

Registrácia je zrýchlená ak použijete účet Google a po nej už môžete naplno využívať výhody Toshl.com. Existujú dve verzie, jedna bezplatná, druhá platená s cenou 19,90 USD / rok, približne teda 15 EUR, kartová operácia bude prepočítaná podľa denného kurzu. Ak nepotrebujete pokročilé exporty dát do XLS, PDF a iných formátov a nepotrebujete evidovať viac ako jeden príjem, vtedy si bohato vystačíte s bezplatnou verziou. Platená je vhodná pre tých, čo pracujú napríklad na živnosť, zároveň dostávajú aj príjem zo zamestnania alebo z inej činnosti.

Pridanie výdavku a automatické doplňovanie už raz použitých značiek

Pridanie výdavku a automatické doplňovanie už raz použitých značiek

V zásade si evidujete príjmy, výdavky a rozpočet. Každý výdavok musí obsahovať kategóriu. Tú si zapíšete priamo do editačného poľa a nabudúce sa bude zobrazovať pod týmto poľom a automaticky dopĺňať na základe prvých písmen. Program eviduje položky podľa časového obdobia alebo pridelených značiek. Podľa toho, či vám záleží aj na dátumoch v rámci mesiaca, získate prehľad s presnosťou na dni.

Porovnanie výdavkou v dvoch kategóriách

Porovnanie výdavkou v dvoch kategóriách

Výhodou sú grafické ukazovatele. Pri každej položke (značke – napríklad Potraviny) vidíte dvojitý graf a aktuálnu situáciu, koľko ste minuli v porovnaní s minulým mesiacom. Skvelá vec, najmä ak porovnávate staršie a teda celé mesiace. Aktuálny totiž neodzrkadľuje predpoveď na ďalšie dni. Zadanie rozpočtu na celý rok je výborné najmä v tom, že sa dá sledovať na základe značiek vo výdavkoch, koľko už bolo z rozpočtu minuté. Ohľadne značiek, tie môžete zadávať vo väčšom počte a tak mať napríklad detailnejší prehľad. Napríklad pri evidencii potravín a rozpočtu na dovolenku pri výdavku zadáte značky Potraviny, Dovolenka2015. Budete vedieť, že peniaze sa použili na dovolenku a zároveň konkrétna suma bola za potraviny.

Extra návykové zobrazenie značiek a pomeru výdavkov na ne minutých

Extra návykové zobrazenie značiek a pomeru výdavkov na ne minutých

Rozhodne ide o službu, ktorú sa oplatí vyskúšať. Aj vďaka nej si už viac ako dva roky evidujeme príjmy a výdavky. Kdekoľvek, doma, na ulici, v kancelárii a nemáme doma šuplík bločkov, ktoré (snáď) raz nahodíme do počítača.

Link: www.toshl.com

Stiahnutie: Android, iOS, Windows Phone

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.