Firefox 81: Vyplní PDF formuláre a má novú tému

0

Má to ale háčik a zatiaľ má vyplňovanie formulárov cez AcroForm regionálne obmedzenia.

Služba funguje len pre región US a Kanada. Zatiaľ nie je možné vyplňovať tzv. tlačové formuláre, teda ako rozpoznané polia. Na tomto Firefox pravdepodobne zapracuje a funkcionalitu dopracuje.

Vylepšenia v tejto verzii sú o niečom viac ako len vizuálnom efekte. Hoci nová grafická téma Alpenglow má potenciál zaujať.

Firefox (stiahnuť tu) teraz podporuje stíšenie zvuku či už vo forme audia alebo videa. To prostredníctvom klávesovej skratky. Nemusíte byť prepnutí na žiadnej konkrétnej karte. Prehliadač umlčíte vybranou skratkou, dokonca aj na zamknutej obrazovke operačného systému.

Mozilla má svoje plány a prehliadač vylepšuje. To bez pochýb. V poslednom čase je však veľmi spätá na regióny. Napríklad aj so svojou VPN službou. Uvedie novinky, no mnohé z nich nie sú pre každého a to môže pozíciu prehliadača oslabovať. Ak nie vyslovene oslabovať, tak posilňovať ho veľmi nebude.

alpenglow firefox theme

Nová téma v svetlom a tmavom zobrazení

Zdroj: Mozilla

Prečítajte si aj:

Google Chrome končí s platenými doplnkami

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár