Firefox Quantum 59 prináša dve zásadné novinky

4

Quantum zrýchľuje a zrýchľuje.

Novinka v podobe verzie 59 prináša dve hlavné funkcie a týkajú sa najmä zrýchlenia surfovania. Prvá má na starosti rýchlejšie načítanie domácej stránky Firefox Home Page, druhá zase samotné načítanie stránok prostredníctvom kešovania dát, ktoré už ste raz stiahli. Sieťová cache a disková majú spolupracovať. Vylepšilo sa aj renderovanie grafiky na podporovaných platformách, teda macOS, Windows a Linux.

Nástroj na robenie snímok obrazovky z webových stránok dostal rozšírenie v podobe anotácie. Je tu jednoduché kreslenie a zvýrazňovanie. Ďalšie vylepšenia sa týkajú komunikačných protokolov a vecí na pohľad menej viditeľných v prehliadači.

Firefox Quantum 59 si môžete stiahnuť už teraz vo verzii pre počítače. Verzia pre smartfóny by mala prísť vzápätí.

Prečítajte si aj:

Prehliadač Microsoft Edge porazil Firefox a Chrome

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

4 komentáre

Pridaj komentár